Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar 81 yıldır ceza çekiyor

1928 yılından bu yana açık olan Paşakapısı Cezaevinin kaldırılması gerektiğini söyleyen Üsküdar halkı; Burası suçlulara ...

Üsküdar'da elektrik kesintisi

Üsküdar'da 6 Şubat Pazar günü bazı semtlere elektrik verilemeyecek....

Üsküdar'da Ramazan Çadırı Kurulacak.

Bu sene ramazan çadırı sadece Üsküdar ve Eminönü meydanlarına kurulacak....

Üsküdar'ın gönlü Göynük'te

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve beraberindekiler, hafta sonu kardeş belediye Göynük'e ziyaret gerçekleştirdi....

Mobilya imalathanesinde yangın

Üsküdar'da bir mobilya firmasının imalathanesinde çıkan yangın paniğe neden oldu....

Üsküdar Belediye Meclisi tatile girdi...

Üsküdar Belediye Meclisi Haziran ayı olağan toplantısı Meclis Salonu'nda gerçekleştirdi....

Türkiye'nin minikleri, iyi taraftar

Üsküdar Belediyesi'nin ''İyi taraftar? projesi çocukları sevindirdi...

Ömer Lütfi Mete Üsküdar'da anıldı

Gazeteci-yazar ve şair Ömer Lütfi Mete, ölümünün birinci yılında Üsküdar'da düzenlenen etkinlikle anıldı....

Sultanmurat'ta Yıkım...

Çengelköy Sultanmurat mahallesi son duraktaki gecekondu, Üsküdar belediyesi ekiplerince yıkıldı....

Üsküdar istasyonunda sona geliniyor

Marmaray projesinin Anadolu Yakası'ndaki tek yer altı istasyonu olan Üsküdar istasyonunda son kat çıkılıyor....
 

4 Çocuklu Aile Sokakta...

4 Çocuklu Aile Sokakta...
Üsküdar'da 4 çocuklu bir aile, kirayı ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından sokağa atıldı.
Tarih : 22 Ocak 2008, 16:57
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar'da 4 çocuklu bir aile, kirayı ödeyemedikleri için ev sahibi tarafından sokağa atıldı. Bir parka yerleşerek yaşamaya çalışan aileye Handan Halıcooğlu sahip çıkarak evine götürdü. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle okuyamayan çocukların ve ailenin mağduriyetini toplum olarak gidermemiz gerektiğini söyleyen duyarlı vatandaş, bu aileye yardım eli uzatılmasını istedi.

Üsküdar'da balıkçılık yapan ancak tezgâhının kaldırılmasından sonra iş bulamayan İsmet Ertekin (49), son olarak kirayı ödeyemediği için 4 çocuğu ile birlikte sokağa atıldı. Üsküdar Bağlarbaşı'nda bir parkta yaşamaya çalışan ailenin acı durumunu fark eden mahalle sakinlerinden Handan Halıcıoğlu, onları evine götürdü. Yemek ve yatacak bir oda veren Halıcıoğlu, maddi durumunun iyi olmadığını, aileye duyarlı vatandaşların yardım etmesini istedi. Parkta sadık köpekleri Bady ile birlikte yemek yiyen Doğucan ve Uğur ise okula gidememekten yakındı. 3. Sınıftan itibaren maddi yetersizlikler yüzünden okulu bıraktığını söyleyen Doğucan, Subay olmak istediğini kendisine yardım edilmesini istedi. Uğur ise okula hiç gidememiş. Doktor olmayı çok istediği halde okuyamadığını söyleyen Uğur, bir an önce okula yazılmak istiyor.

Baba İsmet Ertekin, 45 gündür kirayı ödeyemediği için ev sahibi tarafından evden atıldıklarını belirterek, "4 çocukla sokakta kaldık. Gidecek başka yerimiz de yok. 2 kız çocuğunu akrabaya bıraktım. Çocukları okula yazdırmak istedim, başvuruda bulundum, 'Çocuklarını elinden alacağız' deyince vazgeçtim. Benim gücüm yok okutamıyorum. Bana bir iş ile başımı sokacak bir oda versinler yeter. Başka kimseden bir şey istemiyorum." diye konuştu. Anne İlknur Ertekin ise gözyaşlarını tutamadı. "Başımızı sokacak tek odamız olsaydı başka bir şey istemiyordum" diyen İlknur Ertekin, karınlarını da vatandaşların yardımıyla doyurduklarını söyledi.

Bir kaç gündür Handan Halıcıoğlu'nun evinde yaşayan aile, bir an önce yardım eli uzatılmasını bekliyor. Duyarlı vatandaşların kendisini aramasını isteyen Halıcıoğlu, isteyenlerin 0216 342 23 32 nolu telefondan ulaşabileceklerini belirtti.

 
Kaynak : Cihan Haber Ajansı
Haberi Değerlendir :