Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Işık Saçan Bilgi Evleri...

Üsküdar Belediyesi Bilgievleri arasında düzenlenen "Nasıl bir Bilgievi görmek istiyorsunuz?" konulu kompozisyon yarışmas...

Üsküdar'da gözyaşları sel oldu

Milli kayakçı Aslı Nemutlu, Üsküdar Şakirin Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı....

Üsküdar Belediyesi'ne ''Üstün e-Devlet Ödülü''...

Üsküdar Belediyesi, Süper Hizmet Sistemi Projesi ile dünya çapında ''Üstün e-Devlet Ödülü'' aldı....

Çamlıktepe Camii dualarla ibadete açıldı

Üsküdar Belediyesi tarafından yaptırılan Çamlıktepe Camii dualarla ibadete açıldı....

Beylerbeyi Sarayı Tüneli yeniden ulaşıma açılıyor...

230 metre uzunluğundaki Beylerbeyi Sarayı Tüneli yeniden trafiğe açılıyor. Üsküdar sahilindeki trafiği rahatlatacak tüne...

Üsküdar Belediyesi Yerel Basın Mensuplarını Ağarla...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yerel seçimlerin ardından ilk defa Üsküdar yerel basın temsilcileriyle bir araya...

Üsküdar Gençlik Merkezi'ne yıldız yağdı

18-29 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Üsküdar Genlik Merkezi'nde Planetaryum çadırı ve bilim sergisi kuruldu....

Üsküdar Sokak İftarları Listesi

Üsküdar Belediyesi Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında her yıl olduğu gibi binlerce Üsküdarlıya açık havada sokak iftarl...

Üsküdar'da Kurban temizliği başladı

Üsküdar Belediyesi tarafından Üsküdar'da bulunan Kurban kesim ve satış yerleri temizlenmeye başlandı....

"Üsküdarlı olmak bir ayrıcalıktır"

ÜSKÜDAR Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen, çalışmalarıyla ilgili olarak Üsküdar gazetesine açıklamalarda bulundu. ...
 

GencizBiz dergisi yayın hayatına başladı

GencizBiz dergisi yayın hayatına başladı
Üsküdar Gençlik Merkezi'nin koordinasyonunda yayın hayatına hazırlanan ''GencizBiz'' dergisinin ilk sayısı çıktı.
Tarih : 16 Kasım 2011, 17:28
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Gençlik Merkezi'nin koordinasyonunda yayın hayatına hazırlanan ''GencizBiz'' dergisinin ilk sayısı çıktı.

Gençliği ilgilendiren, kültür, düşünce, spor, teknoloji, portre, tarih, kariyer planlama, medya ve edebiyat alanında özgün dosya ile röportajlara yer vermeyi hedefleyen dergi, her sayısında farklı bir kapak konusu ile okuyucularının karşısına çıkacak.

Üniversite ve lise çağındaki gençleri hedef kitle olarak seçen derginin Genel Yayın Yönetmenliği'ni İsmihan Şimşek yapıyor. Yayın kurulunda ise, Ayşe Şahinboy Doğan, M. Zübeyir Koçulu, Gülizar Sönmez, Ersin Çelik ve Halit Ömer Camcı yer alıyor. Dergi aynı zamanda derginin imtiyaz sahibi olan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın, gençlere yönelik sohbet tadında köşe yazısı ile okuyucularını karşılıyor. Derginin yayın danışmanlığını ise Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen üstleniyor.

Fotoroman Özleyenlere...
GencizBiz, ilk sayısının kapak konusu olarak dünyadaki müzisyenlerin protesto kültürünü derinlemesine ele aldı. M. Zübeyir Koçulu imzalı dosyada bugüne kadar savaşları ve çeşitli toplumsal olayları protesto eden müzik grupları inceleniyor.

Dergi, 70'lerin sonu ve 80'lerin ortalarına kadar Türkiye'de büyük bir ilgiyle takip edilen fotoroman yayıncılığını genç nesillerle buluşturmak için önemli bir misyonu da üstlenmiş.

Ayşe Şahinboy Doğan'ın, 120 ve O... Çocukları gibi filmlerin yönetmenliğini yapan Murat Saraçoğlu ile Salacak'taki mahalle kültürü üzerine yaptığı fotoroman söyleşi derginin ilgiyle takip edilecek bölümlerinden.

Erhan Afyoncu GencizBiz'de
GencizBiz Dergisi'nin ilk sayısında tarihçi Erhan Afyoncu Osmanlı'da gençlerin eğitim hayatını anlatırken, genç nesillerin ilgiyle takip ettiği yazar Murat Menteş ile konser alanlarını dolup taşıran Karedeniz müziğinin misyon sahibi grubu Karmete'nin solisti Resul Dindar röportajına da yer veriliyor.

Gülizar Sönmez'in öğrenci bütçesiyle, İstanbul'da çaysız ve simitsiz mönülerin hangi mekanlarda bulunabileceğine ilişkin araştırması ile kendisi de üniversite öğrencisi olan Ayşegül Duman ?ın üniversiteler için hazırladığı ''eğitim ve kariyer planı'' dosyası da GencizBiz Dergisi'nin ilk sayısında okurlarını bekliyor.

Ünlü fotoğrafçı Halit Ömer Camcı'nın dünyanın birçok noktasında görüntülediği sokak müzisyenlerini anlattığı gezi-yorum yazısı dikkat çeken dosyalar arasında.

Kısa film üzerine yaptığı program ve haberciliğiyle bilinen Ömer Sevimli, GencizBiz'de ''kısa film'' dünyasından önemli yapıt ve detayları bildirirken, Ersin Çelik de televizyon programları ve dizilerde gördüğü tezatlıkları TEZAT TV'de irdeliyor.

Üsküdar Gençlik Merkezi'nin koordinasyonunda yayın hayatına hazırlanan ''GencizBiz'' dergisinin ilk sayısı çıktı.haber5.com


Haberi Değerlendir :