Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Liseler Arası IV. Akıl Oyunları Yarışması...

Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi İstanbul liseler arası IV. Akıl oyunları yarışması düzenliyor....

Çöpten bomba çıktı

Üsküdar'da, çöp konteyneri kenarına poşet içerisine bırakılmış 2 adet hakem bombası ve bir miktar boş mermi kovanı bulun...

Mutluluğa ilk kez 'Maddi değer' biçildi

London School of Economics üniversitesindeki araştırmacılar öncelikle insanları en çok hangi etkinliğin mutlu ettiğini a...

Camiden güvenlik kamerasını çaldı.

Üsküdar'da kimliği belirsiz bir kişi caminin güvenlik kamerasını çaldı....

Başkan Topbaş Üsküdar-Sancaktepe Metrosu'nda...

Üsküdar-Sancaktepe Metrosu'nda incelemelerde bulunan Başkan Kadir Topbaş, ''Görev hayatımda en gurur duyduğum işlerin ba...

Üsküdar'da Elektrik Kesintisi

İstanbul'un bazı yerlerinde çalışmalar nedeniyle elektrik kesintisi uygulanacak....

Üsküdar'ın seçim çalışmaları Amerika basınında!...

Amerikan basını Üsküdar'daki seçim çalışmalarıyla ilgili olarak AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır'da bilgi aldı....

40 yıldır çivi çakılmayan salon spor kompleksi olu...

Üsküdar Belediyesi, Bağlarbaşı Spor Salonu'nu spor kompleksi haline getiriyor....

İstanbul'da TSE belgesi alan ilk belediye; Üsküdar...

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından Üsküdar Belediyesi'ne vatandaş memnuniyeti çalışmaları nedeniyle ISO 10002 ...

Mustafa Kara'dan ''Çevresel imzalar''... (Galeri)...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, ilçe genelinde toplanan atık maddelerin geri dönüşüme kazandırılması amacıyla Bak...
 

Üsküdar 2 yeni bilgi evine daha kavuştu...

Üsküdar 2 yeni bilgi evine daha kavuştu...
Son yıllarda Üsküdar'da yaşayan düşük gelirli ve orta düzeydeki gelire sahip ailelerin çocuklarının sıklıkla ziyaret ettiği toplumun tüm kesimlerine hizmet veren bilgi evleri öğrencilerin okul eğitimlerine büyük katkılarda bulunuyor.
Tarih : 16 Ocak 2010, 21:05
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Üsküdar bugün 2 yeni bilgi evine daha kavuştu. Son yıllarda Üsküdar'da yaşayan düşük gelirli ve orta düzeydeki gelire sahip ailelerin çocuklarının sıklıkla ziyaret ettiği toplumun tüm kesimlerine hizmet veren bilgi evleri öğrencilerin okul eğitimlerine büyük katkılarda bulunuyor.

Sizlere daha önce internet sitemizde açılışlarını duyurduğumuz Kısıklı Cevdet Çetindoğan Bilgievi ve Bahçelievler(Sultan Murat) Saim Yeprem Bilgievi'nin kısaca özellikleri şu şekilde;

Kısıklı Cevdet Çetindoğan Bilgievi
Kısıklı Cevdet Çetindoğan Bilgievi 2 etüt salonu, 1 bilgisayar salonu, 1 seminer salonu, 1 adet kütüphane, 1 adet idari büro, 1 adet depo ve veli bekleme salonu ile hizmet vermekte olup, üye sayısı 5 Ocak 2010 tarihi itibariyle 1503' e ulaştı.

Bahçelievler Saim Yeprem Bilgievi
Bahçelievler Saim Yeprem Bilgievi 2 etüt salonu, 1 bilgisayar salonu, 1 seminer salonu, 1 adet kütüphane, 1 adet idari büro, 1 adet depo ve veli bekleme salonu ile hizmet vermekte olup, üye sayısı 5 Ocak 2010 tarihi itibariyle 1310' a ulaştı.

Açılışları için Üsküdar Belediyesine ait ekipler sabah saatlerinde hazırlıklarına başladılar. İlk olarak saat 14:00'de Kısıklı Mahallesi Cevdet Çetindoğan Bilgievi açılışı için Kısıklı Mahallesine giden Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ve beraberindeki davetlilerle birlikte bilgi evinin açılışını gerçekleştirdi.

Yine bugün sabah saatlerinde başlayan yoğun açılış ve davetlere sabah Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin açılışına katılan Başkan Kara Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'lada görüşerek Kısıklı'ya geldi.

Açılışta halkın yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Kara özellikle çocuklara olan sevgisi ile ön plana çıktı. Çocukların başkana olan ilgiside gözden kaçmadı.

Açılışın ardından Belediye tarafından halka pilav ve tatlı ikramı yapıldı.

Başkan Kara saat 16:00'daki günün ikinci bilgievi açılışını yapmak için Bahçelievler Mahallesine gitti.

Bahçelievler Mahallesi'ndeki açılış içinde sabah saatlerinde yoğun bir çalışma yapıldı. Standlar ve bilgi evi çevresinde süslemeler hazırlandı. Yine Üsküdar Belediyesi Kent Orkestrasıda açılış için hazır bulundu.

Başkan Mustafa Kara açılış için bilgi evine yanındaki birbirinden değerli konuklarla birlikte geldi. Başkan Kara'nın alana gelmesi ile birlikte mahalle sakinlerinin ve özelliklede çocukların yogun ilgisi ile karşılaşan Mustafa Kara'ya çocuklar bilgi evinde kendisi için hazırlanan protokole kadar eşlik etti.

Açılışın yapılması için hazırlıklar hemen başladı. Açılış konuşmasında bilgi evi yöneticileri kültür merkezi isteklerini dile getirdiler. Başkan Kara'da konuşmasına geçtiğinde hem bu isteklere cevap verdi hemde yaptıkları bu işlerin kamusal zorluklarını dile getirdi. Açılışla birlikte geçen aylar içerisinde kaybettiğimiz 5. dönem belediye başkanı Mehmet Çakır'ıda unutmadı. Mustafa Kara halkın huzurunda bir defa daha bilgi evlerini seçim malzemesi olarak kullanmayan Mehmet Çarkır'a teşekkür etti.

Bahçelievler Mahallesindeki senelerdir süre gelen spor alanı sıkıntısını ve yine geçen hafta içerisindeki park açılışı ile bir nebzede olsa park ihtiyacına cevap verdiklerini belirten başkan Bahçelievler Mahallesi ve Sultan Murat için hizmetlere devam edeceklerini ve Üsküdar'ın 34 Mahallesini de eşit düzeye çıkartana kadar bu hizmetlerini tüm mahallelerde devam ettireceklerini söyledi.

Buradaki açılıştan sonra İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti açılışına katılacak olan Başkan Kara geçen aylar içerisinde gerçekleştirilen bilgievi yarışmasının ödüllerini finalist olan öğrencilere verdi ve bilgi evi anı defterinide imzaladıktan sonra açılış kurdelasını keserek alandan ayrıldı.

Açılış sonrasında belediye tarafından davetlilere pilav ve tatlı ikram edildi.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :