Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

İstanbul'a yeni metro hattı

İstanbul'un Anadolu yakasına ikinci metro hattı yapımı için 9 Ağustos'ta ihaleye çıkılacak...

Boğaz'da 21. mucize

64 metre yüksekliğindeki Boğaz Köprüsü 'nden atlayan Okan Akdağ mucize eseri yaralı olarak kurtuldu ...

BBP Üsküdar'da Anneler Günü'nü kutladı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, BBP İstanbul Kadın Kolları tarafından düzenlenen ''Anneler Günü''...

Burhaniyeliler Başbakan'a geçmiş olsun dedi...

Başbakan Erdoğan'ın eski evinin bulunduğu Burhaniye Mahallesi'nden bir grup komşusu, geçmiş olsun dileklerini iletmek iç...

500 kişi SAADET'e iltihak etti

Üsküdar'da çeşitli partilerden Saadet Partisi'ne katılan 500 kişi için iltihak töreni düzenlendi. Yeni partilileri roze...

Hükümet Konağı inşaatı tüm hızıyla sürüyor!.....

Üsküdar'ın en büyük eksiklerinden biri olan Hükümet Konağı'nın inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor....

Rektörden anlamlı ziyaret

Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Zafer Gül 17 Aralık 2010 Cuma günü Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı ma...

İstanbul Boğazı'nın Temizliği Üsküdar'dan Başladı...

''Denizimiz Temiz'' kampanyası dahilinde Üsküdar sahilinde denizde çöp toplama ve temizlik kampanyası başlatıldı...

Üsküdar'da elektrik kesintisi

Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Sultanbeyli, Kadıköy, Kartal, Tuzla ve Pendik'in bazı mahallelerine 11 Mayıs'ta elektrik ve...

Başbakanın evinin yakınında tünel bulundu...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin bulunduğu Üsküdar Kısıklı'da bulunan bir tünel polisi alarma geçirdi....
 

Üsküdar'da hafta sonu bereketi

Üsküdar'da hafta sonu bereketi
Üsküdar'da Fasl-ı Ramazan etkinlikleri hafta sonunda da tüm hızıyla devam etti.
Tarih : 08 Ağustos 2011, 13:37
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5 Ağustos Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve 6 Ağustos Cumartesi günü de İcadiye ve Kuzguncuk mahallelerinde gerçekleştirilen sokak iftarları yine mahalle sakinlerini bir araya getirirken Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikler de tıklım tıklım dolu geçti.

5 Ağustos Cuma günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi bahçesi, Çocukça Ramazan ve Geleneksel Türk Tiyatrosu gösterilerinin ardından Tasavvuf Müziği'nin güçlü ismi Güçlü Soydemir'i ağırlarken sohbet köşesinin konuğu ünlü gazeteci Ali Bulaç'dı. Ali Bulaç, Ramazan'ın önemini, geçmiş dönemlerde yaşanan Ramazanları ve çağımızın modern kentleşmesi sonucu yaşanan yozlaşmaları etkileyici bir şekilde anlattı.

6 Ağustos Cumartesi günü çocuk eğlenceleri, Karagöz-Hacivat, ortaoyunu ve meddah gösterileri ve Türk Halk Müziği sanatçısı Necdet Kaya'nın hareketli konserinin ardından Yusuf Özkan Özburun'un sohbeti yer aldı.

Üsküdar'da yeniden doğdu
7 Ağustos Cumartesi akşamı ise Bağlarbaşı Kültür Merkezi bu kez Uğur Arslan'ı ağırladı. Deniz Feneri davası nedeniyle bir süre gözetim altında tutulan ve suçsuz olduğu anlaşılarak serbest bırakılan Uğur Aslan, Üsküdar'da yeniden sevenleri ile buluştu. Şiir dinletisi öncesi basın toplantısı yapan Uğur Arslan, dava ile ilgili düşüncelerini ve gözaltı sürecinde yaşadıklarını anlattı. ''Bugün benim doğum günüm'' diye sözlerine başlayan Arslan, ''Yaklaşık 4 yıldır bugünü iple çekiyorum. Bu yaşadığım 4 sene 10 yıllık televizyonculuk hayatıma çöreklenmiş günlerdi. 4 yıldan beri bugünü bekliyordum. O yüzden bugünü yeni doğum günüm kabul ediyorum. Üsküdar Belediyesi'ne bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum'' dedi.

Basın toplantısı sonrası sahne alan ve ''Hepiniz doğum günüme hoş geldiniz'' diyerek seyircilerin karşısına çıkan Uğur Arslan, Üsküdar'dan itibaren hayatından bembeyaz bir sayfa açtığını, sevenleriyle ve çok özlediği seyircileriyle tekrar birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Karagümrük Yanıyor parçasını ''Üsküdar yanıyor'' diye değiştirerek konserine başlayan ünlü sunucu aralarında Su Gibi, Üsküdar'da Sandallar ve Sürgün gibi şiirlerin de bulunduğu repertuarını büyük bir özlemle ve başarıyla sahnelerken 1 saatten fazla süreyle sahnede kaldı. Eski günlerini ne kadar özlediğini gösteren performansıyla büyük başarı toplayan Uğur Arslan'a Belediye Başkan Yardımcısı M. Hakan Büker de bir plaket verdi.

Gecede sohbet köşesinde ise Yaşar Alptekin yer alırken 2 binden fazla Üsküdarlı unutulmaz bir gece yaşamanın mutluluğuyla evlerine döndü.

Üsküdar'da 8 Ağustos Pazartesi günü mahalle iftarı Yavuztürk Mahallesi Pazar Sokakta gerçekleştirilirken, Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ndeki etkinliklerde Çocukça Ramazan ve Geleneksel Türk Tiyatrosu Gösterileri'nin ardından Ezgi konserinde Ömer Karaoğlu sahne alacak.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :