Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Bağlarbaşı'nda coşku dolu Ramazan

Üsküdar Belediyesi'nin son 2 yıldır Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlediği ve çocuk programları ağırlıklı Ramazan etk...

Küçüksu Camii ve Kültür Merkezi açıldı

Küçüksu Hoca Mahmut Bayram Camii ve Kültür Merkezi düzenlenen törenle hizmete açıldı....

Üsküdar'da sahte avukata suçüstü!

Facebook üzerinden tanıştığı kadınları evlilik vaadiyle dolandırdığı ileri sürülen Tolgahan Ç. gözaltına alındı....

Üsküdar MHP binasına saldırı

Milliyetçi Hareket Partesi Üsküdar İlçe Başkanlığına atılan molotofkokteyli maddi hasara yol açtı....

Modern Çöp Konteynırları Üsküdar'a Değer Katıyor...

Üsküdar Belediyesi 2009 yılından itibaren başlatmış olduğu çalışmalarla Üsküdar'ın çöp sorununu çözmek için durmadan müc...

Sokak iftarları Mimar Sinan'da başladı

Ramazan süresince her gün 25 bin kişiye iftarlık yemek dağıtmakta olan Üsküdar Belediyesi, sokak iftarlarına Mimar Sinan...

''Eleştiri ve Muhalefet insanları diri tutar''...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi....

Kendini Astı

Üsküdar'da Bir İşadamının Eşi, Kendisini Asarak İntihar Etti....

Başbakan Erdoğan'a hemşehri ziyareti

Üsküdar Rizeliler Eğitim ve Kültür Derneği, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bul...

Üsküdar, Kardeş Shibuya'lıları Ağırladı

Üsküdar, Türk-Japon dostluğunu pekiştirmek amacıyla kardeş şehir ilan ettiği Japonya'nın Shibuya şehrinden gelen misafir...
 

Üsküdar'da hafta sonu bereketi

Üsküdar'da hafta sonu bereketi
Üsküdar'da Fasl-ı Ramazan etkinlikleri hafta sonunda da tüm hızıyla devam etti.
Tarih : 08 Ağustos 2011, 13:37
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5 Ağustos Cuma günü Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ve 6 Ağustos Cumartesi günü de İcadiye ve Kuzguncuk mahallelerinde gerçekleştirilen sokak iftarları yine mahalle sakinlerini bir araya getirirken Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikler de tıklım tıklım dolu geçti.

5 Ağustos Cuma günü Bağlarbaşı Kültür Merkezi bahçesi, Çocukça Ramazan ve Geleneksel Türk Tiyatrosu gösterilerinin ardından Tasavvuf Müziği'nin güçlü ismi Güçlü Soydemir'i ağırlarken sohbet köşesinin konuğu ünlü gazeteci Ali Bulaç'dı. Ali Bulaç, Ramazan'ın önemini, geçmiş dönemlerde yaşanan Ramazanları ve çağımızın modern kentleşmesi sonucu yaşanan yozlaşmaları etkileyici bir şekilde anlattı.

6 Ağustos Cumartesi günü çocuk eğlenceleri, Karagöz-Hacivat, ortaoyunu ve meddah gösterileri ve Türk Halk Müziği sanatçısı Necdet Kaya'nın hareketli konserinin ardından Yusuf Özkan Özburun'un sohbeti yer aldı.

Üsküdar'da yeniden doğdu
7 Ağustos Cumartesi akşamı ise Bağlarbaşı Kültür Merkezi bu kez Uğur Arslan'ı ağırladı. Deniz Feneri davası nedeniyle bir süre gözetim altında tutulan ve suçsuz olduğu anlaşılarak serbest bırakılan Uğur Aslan, Üsküdar'da yeniden sevenleri ile buluştu. Şiir dinletisi öncesi basın toplantısı yapan Uğur Arslan, dava ile ilgili düşüncelerini ve gözaltı sürecinde yaşadıklarını anlattı. ''Bugün benim doğum günüm'' diye sözlerine başlayan Arslan, ''Yaklaşık 4 yıldır bugünü iple çekiyorum. Bu yaşadığım 4 sene 10 yıllık televizyonculuk hayatıma çöreklenmiş günlerdi. 4 yıldan beri bugünü bekliyordum. O yüzden bugünü yeni doğum günüm kabul ediyorum. Üsküdar Belediyesi'ne bana bu fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum'' dedi.

Basın toplantısı sonrası sahne alan ve ''Hepiniz doğum günüme hoş geldiniz'' diyerek seyircilerin karşısına çıkan Uğur Arslan, Üsküdar'dan itibaren hayatından bembeyaz bir sayfa açtığını, sevenleriyle ve çok özlediği seyircileriyle tekrar birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Karagümrük Yanıyor parçasını ''Üsküdar yanıyor'' diye değiştirerek konserine başlayan ünlü sunucu aralarında Su Gibi, Üsküdar'da Sandallar ve Sürgün gibi şiirlerin de bulunduğu repertuarını büyük bir özlemle ve başarıyla sahnelerken 1 saatten fazla süreyle sahnede kaldı. Eski günlerini ne kadar özlediğini gösteren performansıyla büyük başarı toplayan Uğur Arslan'a Belediye Başkan Yardımcısı M. Hakan Büker de bir plaket verdi.

Gecede sohbet köşesinde ise Yaşar Alptekin yer alırken 2 binden fazla Üsküdarlı unutulmaz bir gece yaşamanın mutluluğuyla evlerine döndü.

Üsküdar'da 8 Ağustos Pazartesi günü mahalle iftarı Yavuztürk Mahallesi Pazar Sokakta gerçekleştirilirken, Bağlarbaşı Kültür Merkezi'ndeki etkinliklerde Çocukça Ramazan ve Geleneksel Türk Tiyatrosu Gösterileri'nin ardından Ezgi konserinde Ömer Karaoğlu sahne alacak.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :