Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

30 Ağustos Üsküdar'da coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlamaları kapsamında Üsküdar Şemsipaşa Meydanı'nda tören düze...

Mustafa Kara'dan 23 Nisan Mesajı...

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 90'ncı yılı nedeniyle bir kutlama ...

Karla mücadele aralıksız sürüyor

Üsküdar'da, belediye tarafından yürütülen kar ve buzlanmayla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor....

Üsküdar'da şenlik var

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Bahar Şenlikleri'nin ilki Ünalan Mahallesi'nde yapılacak....

Kentsel dönüşüm değil yerinde dönüşüm

Mustafa Kara, çok katlı binaları ve nüfus yoğunlaşmasını artıracak kentsel dönüşüm yerine, 'yerinde dönüşüm'ü öneriyor....

Eroğlu Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ziyar...

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun İstanbul temasları kapsamında, Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti....

Üsküdar'da Kurban Bayramı temizliği yapıldı...

Üsküdar genelinde 26 kurban satış noktasında temizlik ve dezenfekte işlemleri yapıldı....

Üsküdar'da elektrik kesintisi

Üsküdar'da 11, 13, 14 ve 15 Haziran tarihlerinde bazı semtlerde elektrik kesintisi uygulanacak....

Şenlikler ''Güzel''tepe ile devam etti

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve 29 Nisan tarihinde Ünalan'da başlayan Mahalle Şenlikleri'nin üçüncüsü, adı gibi güzel ''Gü...

Üsküdar Belediyesi'ne ''Üstün e-Devlet Ödülü''...

Üsküdar Belediyesi, Süper Hizmet Sistemi Projesi ile dünya çapında ''Üstün e-Devlet Ödülü'' aldı....
 

Uncular Caddesi yenileniyor

Uncular Caddesi yenileniyor
Uncular Caddesi Prestij Yol çalışması tüm hızıyla sürüyor...
Tarih : 07 Haziran 2010, 12:20
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupa Kültür Başkenti İstanbul'un en eski ilçelerinden Üsküdar'ın Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında planlanan ve ilçe esnafının en yoğun olduğu Uncular Caddesi'ndeki prestij yol düzenleme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Uncular Caddesi üzerinde yer alan işletme sahiplerinin yıllardan beri caddenin yeniden ele alınıp düzenlenmesine dair talepleri üzerine Üsküdar Belediyesi, söz konusu cadde ile ilgili olarak gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra Mayıs ayının ikinci haftasında çalışmalara başladı.


Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın başkanlığında toplanan komisyon, projeye ilişkin olarak işletme sahiplerinin de görüş ve önerilerini aldıktan sonra bir prestij projesi hazırlandı. Proje ile Uncular Caddesi'nin öncelikle atık su ve yağmur suyu kanal şebekesinin yenilenmesi çalışmaları 2 hafta gibi kısa bir süre içinde tamamlandı. Çalışmalar esnasında esnafın mağdur edilmemesi için atık su ve yağmur suyu kanalları kısa mesafelerle tamamlanıp üzerleri kapatıldı. Böylece esnafın mal indirme ve bindirme işlemleri ile satış işlemlerinin aksamaması sağlandı.

Harem tarafından Üsküdar merkezine gelen araç sahiplerinin de zorluk yaşamamaları adına Üsküdar Belediyesi Zabıta Ekipleri araç sahiplerini yönlendiriyor. Buna göre Eşref Saat Sokak'tan gelen araçlar Uncular Caddesi yerine Doğancılar Caddesi üzerinden Kaymakamlık binasına, oradan da Doğancılar Yokuşu'na yönlendiriliyor.

Atık su ve yağmur suyu kanallarının tamamlanmasının ardından araç yolunun doğal granit küp taşı ve trotuarların andezit plak taşı ile kaplanması için çalışmalar başlatıldı.Tek yönle trafik uygulamasının gerçekleştirileceği Uncular Caddesi'nde esnafların ya da alışveriş için gelecek Üsküdarlıların araçlarını park edebilmeleri amacıyla uygun yerlere otopark cepleri oluşturulacak.

Uncular caddesindeki çalışmanın en geç Temmuz ayı sonunda tamamlanması öngörülüyor. Buna karşın kontrollü trafik geçişi ile çift vardiyalı olarak çalışmaların daha hızlı bir şekilde tamamlanması hedefleniyor.

Diğer yandan, Uncular Caddesi esnafı hızlı yürüyen çalışmalardan oldukça memnun olduklarını ifade ediyorlar. Cadde esnaflarından Birol Yanık, Hakkı Kahya ve Can Özer, yer altı çalışmalarının büyük bir hızla tamamlanmakta olduğunu, cadde üzerindeki düzenlemelerin bitmesi sonrası hareketliliğin artacağına inandıklarını, Üsküdar'ın da kentsel dönüşümüne yakışır bir şekilde prestij bir caddeye kavuşacakları için oldukça mutlu olduklarının altını çizdiler. Esnaflar, yapılan çalışmalar esnasında kendilerinin mağdur edilmemesine yönelik düzenlemeler nedeniyle de Belediye Başkanı Mustafa Kara'ya ve belediye personeline teşekkür ettiler.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :