Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

İstanbul'un 2 asırlık karakolu

Üsküdar'da Çocuk Şube Müdürlüğünün hizmet verdiği ''Çinili Karakolu'', 2 asırlık geçmişiyle dikkati çekiyor....

Rize Kültür, Turizm, Derneği kongresi yapıldı...

Rize Kültür, Turizm, Tanıtım Derneği'nin olağan kongresi, Üsküdar'da Katibim Restaurant'ta yapıldı....

Yaşlı Kadın Yıkılan Evini Gözyaşlarıyla İzledi...

Üsküdar, Beylerbeyi'nde bir okulun arazisinde bulunan 5 ev, belediye ekipleri tarafından yıkıldı....

Üsküdar Başkan Adayları

Üsküdar Belediye Başkanı olmak için yarışacak isimler belli oldu. İşte adaylar ve partileri;...

Belediye 173 işçi için sözleşme imzaladı

Üsküdar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında 173 işçiyi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, Üsküdar Belediyesi'nde dü...

Üsküdar'da aşırı hız köprüden uçurdu

Üsküdar'da aşırı hız yapan bir otomobil, Köprülü kavşağın demir korkuluklarını yıkarak aşağı düştü....

Üsküdar`da ''Sevgi Evi'' açılıyor

İstanbul Sosyal Hizmetler Müdürü İstanbul İl Özel İdaresinin kaynakları kullanılarak Üsküdar'da bir bina kiralandı....

KARA Noktayı Koydu.

Üsküdar'daki tarihi koru Validebağ için son günlerde bir takım iddialar gündemde. AK Parti adayı Kara, Koru'da iddialara...

Üsküdar'da Japon Dansı ve Müzik Ziyafeti

Tokyo'nun Shibuya Belediyesi'nden gelen Japon heyeti, Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde Japon dansı ve müzik ziyafeti sundul...

Üsküdar'da silahlı soygun

Üsküdar'da bir işyeri silahlı kişiler tarafından soyuldu. Polis soygun sonra kaçan hırsızların peşine düştü....
 

Üsküdar Kas-Der tanışma kahvaltısı

Üsküdar Kas-Der tanışma kahvaltısı
Kısa adı Kas-Der olan Kastamonulular Dayanışma Derneği'nin Üsküdar Şubesi Aralık 2010 da kuruldu ve ilk faaliyetini pazar günü bir kahvaltı ile gerçekleştirdi.
Tarih : 10 Ocak 2011, 19:19
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kastamonulular Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesi olağan genel kurul toplantısı 12 Aralık 2010 da yapıldı. Seçilen Yönetim Kurulu'nun tanıtılması amacıyla ilk faaliyetini Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde 09 Ocak 2011 Pazar sabahı düzenleyen Kas-Der Üsküdar Şubesi, Üsküdar'da faliyet gösteren Kastamonu il ve ilçe derneklerini bir araya getirerek geniş bir katılımla tanışma ve istişare konulu sabah kahvaltısını düzenledi.

Sabah kahvaltısı'na Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar Kas-Der Başkanı İsmet Kütük ve yönetim kurulu üyeleri ile Üsküdar ve çevresinde faliyet gösteren 18 Kastamomu derneğinin başkan ve yardımcıları katıldı.

Açılış konuşmasını Üsküdar Kas-Der'in kurucu üyesi Sinan Aktaş yaptı. Konuşmasına kahvaltıya katılan tüm dernek başkanı ve yöneticilerini selamlayarak başlayan Sinan Aktaş, Üsküdar Kas-Der hakkında bilgilendirme ve açıklamalar yaptı.


Daha sonra dernek başkanı İsmet Kütük kürsüye gelerek herkesi selamladı ve hoşgeldiniz dedi. Daha sonra yapılacak olan çalışmaları ve projelerini paylaştı. Bu derneğin kuruluş aşamasında emeği olan herkese teker teker teşekkür eden başkan Kütük, tüm dernek yöneticilerinden Üsküdar Kas-Der'e destekte bulunmalarını istedi.

Üsküdar Kas-Der Başkanı İsmet Kütük konuşmasını yaptıktan sonra salonda bulunan dernek başkan ve yöneticilerinden söz almak isteyenlerinde fikirleri ve düşüncelerini paylaşmaları istendi. Hemen hemen katılan tüm derneklerin yöneticileri söz alarak fikir, düşünce, dilek ve temennilerini dile getirerek Üsküdar Kas-Der'e destek vereceklerini ifade ettiler.

Yoğun programına rağmen Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'da Üsküdar Kas-Der toplantısına katıldı. Başkan Kara, toplantıya katılan herkesi selamlayarak konuşmasına başladı. Siyasete başladığında ilk defa Kastamonulularla tanışmadığını, esnaf bir ailenin çocuğu olduğunu ve hayatın bir çok noktasında Kastamonulularla birlikte çalışmalar yaptığını söyledi. Birliktelik ve aidiyetin önemine vurgu yapan başkan Kara burada olmaktan mutluluk duyduğunu da sözlerine eklereyek Üsküdar Kas-Der e çalışmalarında başarılar diledi.

Kastamonulular Dayanışma Derneği Üsküdar Şubesi kurucuları, yönetim kurulu ve denetim kurulu üyeleri ise şu şekilde;

Kurucu üyeler; Salih Gevrek, Sinan Aktaş, Ali Topcu, Esat Kalay, Mustafa Atlı, Kudret Aslan, Aydın Altıntaş.

Yönetim Kurulu üyeleri; Başkan İsmet Kütük, Esat Kalay, Murat Bayındırlı, Salih Gevrek, Ersin Özkan, Şerife Pamuk, Ziya Süzen, Cumhur İstekli, Sena Akar, Muammer Büyükbaş, Muammer Uğur.

Denetim Kurulu üyeleri; Sinan Aktaş, Salim Özkan, Uğur Yıldız.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :