Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Ramazan etkinliklerinden ''Karagöz Günleri'' Üsküdarlı çocuklarla bu... | Üsküdar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ''Bir fidan dikilir, bir insan yetişir, Üsküdar değişir'' proje... | Üsküdar'da Dayanışma Örneği; Bulgurlu İftar Çadırı... Mahalle sakinleri kendi imkanlarıyla kurdukları çadırda iftar yeme... | Üsküdar'ın en işlek caddelerine neşter vuruluyor. Semtin prestijli caddeleri Uncular, Yavuztürk Karadeniz ve Küçük Yalnı... | Üsküdar'daki MEPA Alışveriş Merkezi, defolu, vuruk, çürük çarık fakat ucuz olarak yanlış bir algı oluşan spot piyasasına... | Ramazan süresince her gün 24 bin kişiye iftarlık yemek dağıtacak olan Üsküdar Belediyesi, sokak iftarlarına Ünalan Mahal... | Üsküdar Şemsipaşa Atatürk Anıtı'nda gerçekleştirilen törenle kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı'na başta yeni göreve başl... | Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, görevde bulunduğu 27 günü değerlendirdi: ''Hizmetleri durma noktasına getiren bi... | Üsküdar'da telefon kablosu çekmek için bir apartmanın kömürlüğüne merdiven dayayan iki işçi, kömürlükte meydana gelen çö... | İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çengelköy'deki boğaz manzaralı alanı ''sosyete mezarlığı'' yapacak.... |
|
|
Üsküdar Belediyesi Çavuşdere'ye taşınıyor
Üsküdar meydanının yayalaştırılması projesi kapsamında mevcut belediye binası yıkılarak meydan yapılacak.
Tarih : 19 Şubat 2011, 14:51
|
Kategori : Üsküdar
|
|
Marmaray Projesi çalışmaları yüzünden 5 yıldır kullanılamayan Üsküdar Meydanı yer değiştiriyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nden önceki gün oy birliğiyle geçen karara göre, Üsküdar Belediyesi'nin binası yıkılıp, yerine meydan yapılacak. Üsküdar meydanında yer alan belediye binası ise Çavuşdere Caddesi üzerinde otopark olarak kullanılan 30 dönümlük alana taşınacak. Mevcut binanın ön birimlerinin depreme karşı dayanıksız olduğunu belirten Üsküdar Belediyesi yetkilileri, meydan yapım çalışmalarının Marmaray projesi dâhilinde olduğunu söyledi. Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü, İSKİ ve Spor İl Müdürlüğü'nün de şartlı görüşleri doğrultusunda hazırlanan ilgili rapora göre, yeni yapılacak belediye binasında belediye hizmetlerine yönelik tesislerin yanında sosyal kültürel tesisler, nikâh dairesi, bilgi evleri, açık-kapalı spor tesisleri de olacak. İBB meclisinin onayına sunulan komisyon raporu oybirliğiyle kabul edildi. Zaman / Üsküdar 34
|