Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar Kirazlıtepe'de Kiraz Fidanı Dikim ve Dağıt...

Üsküdar Belediyesi tarafından Kirazlıtepe Mahallesi sakinlerine 3 bin adet kiraz fidanı dağıtıldı....

Üsküdar alev alev yandı..

Üsküdar Beylerbeyi'nde çıkan yangın 3 katlı ahşap binayı kül etti....

Üsküdar'da ''İlk Oruç, İlk İftar'' Heyecanı...

Üsküdar Belediyesi ile Genç Tebessüm Derneği'nin başlatmış olduğu ''İlk Orucum İlk İftarım'' projesi kapsamında, bu sene...

Rıdvan Dilmen Üsküdardaydı

Futbol yorumcusu, teknik direktör ve eski milli futbolcu Rıdvan Dilmen Üsküdar Belediyesi'ni ziyaret etti....

Pazar Ruhsatı ve Reklam vergi ödemeleri

Üsküdar Belediyesi Hafta Tatil Ruhsatı ve ilan reklam başvuruları 31 Ocak'ta sona eriyor...

Başkan'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Cumhuriyetin kuruluşunun 87'nci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlad...

Üsküdar'da tarihi camiler restore ediliyor...

Üsküdar'da, tarihi özellikler taşıyan dini yapıların geçmişten geleceğe taşınabilmesi adına çok önemli çalışmalara imza ...

Üsküdar'dan Avrupa'ya hoşgörü mesajı

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış, Ramazan'ın birinci günü Türkiye'de çadır geleneğini ilk kez başlatan ve Avrupa ile A...

Yarışma 10 Eylül'de sonuçlanacak

Çamlıca Camii projesi için 300 bin TL'lik yarışma düzenlendi....

Engelliler Validebağ Korusu'nda buluştu.

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Engelliler Piknik Şenliği Validebağ Korusu'nda yapıldı-...
 

8. Ulusal Özel Sporcular Atletizm Şenliği açılış töreni yapıldı

8. Ulusal Özel Sporcular Atletizm Şenliği açılış töreni yapıldı
Üsküdar Belediyesi tarafından 5. dönem belediye başkanı rahmetli Mehmet Çakır döneminde başlatılan Özel Sporcular Atletizm Şenliği'nin startı bu sabah gerçekleştirilen açılış programı ve yoğun katılımla başladı.
Tarih : 21 Mayıs 2014, 16:09
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özel eğitim okul ve kurumlarında öğrenim gören (Zihinsel, Bedensel, Otistik, Down Sendromlu, İşitme ve Görme engelli) öğrenciler arasında kaynaşmayı sağlamak, hoşgörü ve özgüven duygularını artırmak, temel yaşam becerilerini geliştirmek ve sporun evrensel faydalarından yararlandırılmalarını teşvik etmek amacıyla Üsküdar Belediyesi, İstanbul Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Marmara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Vali Yardımcısı Yalçın Bulut, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Koçibar, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Birol Çotuk, İBB. Engelliler Müdürü (İSEM) Bekir Coşkun, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız, Üsküdar Belediyespor eski Başkanlarından Mecit Çetinkaya, Üsküdar Belediye Meclis Başkan Vekili Esat Kalay, Üsküdar Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda protokol davetlisi ile engelli sporcuların aileleri yakınları ve çok sayıda seyirci katıldı.

Önceki yıllarda Üsküdar Burhan Felek Spor sahasında düzenlenen etkinlik bu yıl Burhan felek spor tesislerinin bakımda olması nedeniyle 21-22 Mayıs 2014 tarihlerinde Marmara Üniversitesi'nin Anadolu Hisarı'nda bulunan Spor Akademisi tesislerinde gerçekleştiriliyor.

8. Ulusal Özel Eğitim Şenliği Spor Etkinlikleri tüm ülkemizi yasa boğan Soma Maden faciasının da derinden yaşandığı etkinliklerden birisi oldu. Somada hayatlarını kaybeden sivil maden şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

Etkinliklere bu yıl farklı illerden de katılım gerçekleşti ve ulusal bir boyut kazandı. Bu sene düzenlenen etkinliklere Bursa, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Kocaeli, Malatya, Yalova ve Zonguldak illerinden 9, İstanbul'un değişik ilçelerinden toplam 94 özel eğitim okul ve kurumu ve 1500 civarında öğrenci yarışmacı olarak katıldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi tarafından 5. dönem belediye başkanı rahmetli Mehmet Çakır döneminde başlatılan özel sporcular atletizm şenliği'nin startı bu sabah gerçekleştirilen açılış programı ve yoğun katılımla başladı.

Bizler onlar mutlu oldukça mutlu oluruz

Etkinlikte konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Soma'da yaşanan ve ülkemizi ulusumuzu derinden etkileyen maden faciasına değinerek hayatlarını kaybeden sivil şehitleri rahmetle milletle anarken geride kalan ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi. Türkmen, ''Bizler Üsküdar Belediyesi olarak belediyemizin kuruluşundan itibaren çok anlamlı işler, çok anlamlı organizasyonlar gerçekleştirdik. Katibim festivali ve ramazan etkinlikleri bunlardan bir tanesi ama en önemlisi ve bizi en çok mutlu eden bu yıl 8.'sini düzenlediğimiz temenni ederiz ki daha nice 18.'leri 58.'leri birlikte düzenleyeceğimiz özel sporcular atletizm yarışması bizce en önemlisi ve en anlamlısıdır. Bu anlamlı etkinliğimizin başlangıcında emeği geçen bu güzel geleneği başlatan rahmetli Mehmet Çakır başkanımızı huzurlarınızda minnetle rahmetle anıyorum, ruhu şad olsun diyorum. Bu güzel gelenek rahmetli başkanımızla başladı. Bir önceki dönem Mustafa Kara başkanımızla devam etti ve inşallah bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla devam edecektir.

Bizler idareciler olarak sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri olarak bu işlere gönül vermiş kanaat önderleri olarak özel sporcular dediğimiz Down Sendromlu, Otistik, Zihinsel Engelli, İşitme ve Duyma Engelli yavrularımızın mutluluğu bizim için her şeyin üzerindedir. Bizler onlar mutlu oldukça mutlu oluruz, onlar üzüldükçe elbette ki bizler de üzülürüz. Onlar için daha çok işimiz var. Her ne yapsak azdır, yetersizdir. Ama Üsküdar Belediyesi olarak özellikle son yıllarda yaptığımız çalışmaların tümünde engelli yavrularımız olmazsa olmazımızdır.'' dedi.

Etkinlikte Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Birol Çotuk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Koçibar ve Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da günün anlam ve önemiyle ilgili olarak konuşma yaptılar. Engelli sporcuların hazırlamış olduğu halk oyunları, semah gösterisi, vals ve müzik dinletilerinin ardından spor etkinliklerine geçildi.

Spor etkinliklerinde başarı elde eden sporculara madalyaları Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen başta olmak üzere tüm protokol tarafından birlikte verildi.

Madalya töreninin ardından ilk gün yarışmaları sona erdi.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :