Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Kirasını ödemeyince icralık oldu

Paşhan Yılmazel, ev sahiplerinin korkulu rüyası! Yılmazel, Üsküdar'daki evinin kirasını ödemediği için icraya verildi....

Hoşgörünün adresi: Kuzguncuk

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kuzguncuk'ta üç semavi dinin temsilcileriyle iftar yemeğinde bir araya geldi....

Avrupa Şampiyonu Bekele Ödüllendiriliyor

Üsküdar Belediyesi Avrupa şampiyonu atleti Alemitu Bekele'yi ödüllendiriyor....

Cemile Sultan'a ikinci hayat

1952 yılında elektrik kontağından çıkan yangında tamamen kül olan Kandilli'deki Cemile Sultan Konağı yeniden inşa ediliy...

Belediye '2012 takvimi' dağıttı

Üsküdar Belediyesi, Üsküdarlılara 2012 için hazırlattığı takvimleri dağıttı....

İstanbul Boğazı'nın Temizliği Üsküdar'dan Başladı...

''Denizimiz Temiz'' kampanyası dahilinde Üsküdar sahilinde denizde çöp toplama ve temizlik kampanyası başlatıldı...

Üsküdar Belediyesi'ne ''Üstün e-Devlet Ödülü''...

Üsküdar Belediyesi, Süper Hizmet Sistemi Projesi ile dünya çapında ''Üstün e-Devlet Ödülü'' aldı....

AKP Binasına Saldırı

Üsküdar Esatpaşa Mahallesi İnönü Caddesi Üzerinde Bulunan AKP Ataşehir Teşkilat Molotof Kokteyli Atıldı. ...

Kardeşlik Sınır Tanımaz

Türkiye - Makedonya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu, Üsküdar Belediyesi'ni ziyaret etti....

Burhaniyeliler Başbakan'a geçmiş olsun dedi...

Başbakan Erdoğan'ın eski evinin bulunduğu Burhaniye Mahallesi'nden bir grup komşusu, geçmiş olsun dileklerini iletmek iç...
 

8. Ulusal Özel Sporcular Atletizm Şenliği açılış töreni yapıldı

8. Ulusal Özel Sporcular Atletizm Şenliği açılış töreni yapıldı
Üsküdar Belediyesi tarafından 5. dönem belediye başkanı rahmetli Mehmet Çakır döneminde başlatılan Özel Sporcular Atletizm Şenliği'nin startı bu sabah gerçekleştirilen açılış programı ve yoğun katılımla başladı.
Tarih : 21 Mayıs 2014, 16:09
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Özel eğitim okul ve kurumlarında öğrenim gören (Zihinsel, Bedensel, Otistik, Down Sendromlu, İşitme ve Görme engelli) öğrenciler arasında kaynaşmayı sağlamak, hoşgörü ve özgüven duygularını artırmak, temel yaşam becerilerini geliştirmek ve sporun evrensel faydalarından yararlandırılmalarını teşvik etmek amacıyla Üsküdar Belediyesi, İstanbul Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Marmara Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Vali Yardımcısı Yalçın Bulut, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Koçibar, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Birol Çotuk, İBB. Engelliler Müdürü (İSEM) Bekir Coşkun, Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız, Üsküdar Belediyespor eski Başkanlarından Mecit Çetinkaya, Üsküdar Belediye Meclis Başkan Vekili Esat Kalay, Üsküdar Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda protokol davetlisi ile engelli sporcuların aileleri yakınları ve çok sayıda seyirci katıldı.

Önceki yıllarda Üsküdar Burhan Felek Spor sahasında düzenlenen etkinlik bu yıl Burhan felek spor tesislerinin bakımda olması nedeniyle 21-22 Mayıs 2014 tarihlerinde Marmara Üniversitesi'nin Anadolu Hisarı'nda bulunan Spor Akademisi tesislerinde gerçekleştiriliyor.

8. Ulusal Özel Eğitim Şenliği Spor Etkinlikleri tüm ülkemizi yasa boğan Soma Maden faciasının da derinden yaşandığı etkinliklerden birisi oldu. Somada hayatlarını kaybeden sivil maden şehitlerimiz anısına saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı.

Etkinliklere bu yıl farklı illerden de katılım gerçekleşti ve ulusal bir boyut kazandı. Bu sene düzenlenen etkinliklere Bursa, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Kocaeli, Malatya, Yalova ve Zonguldak illerinden 9, İstanbul'un değişik ilçelerinden toplam 94 özel eğitim okul ve kurumu ve 1500 civarında öğrenci yarışmacı olarak katıldı.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

Üsküdar Belediyesi tarafından 5. dönem belediye başkanı rahmetli Mehmet Çakır döneminde başlatılan özel sporcular atletizm şenliği'nin startı bu sabah gerçekleştirilen açılış programı ve yoğun katılımla başladı.

Bizler onlar mutlu oldukça mutlu oluruz

Etkinlikte konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Soma'da yaşanan ve ülkemizi ulusumuzu derinden etkileyen maden faciasına değinerek hayatlarını kaybeden sivil şehitleri rahmetle milletle anarken geride kalan ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diledi. Türkmen, ''Bizler Üsküdar Belediyesi olarak belediyemizin kuruluşundan itibaren çok anlamlı işler, çok anlamlı organizasyonlar gerçekleştirdik. Katibim festivali ve ramazan etkinlikleri bunlardan bir tanesi ama en önemlisi ve bizi en çok mutlu eden bu yıl 8.'sini düzenlediğimiz temenni ederiz ki daha nice 18.'leri 58.'leri birlikte düzenleyeceğimiz özel sporcular atletizm yarışması bizce en önemlisi ve en anlamlısıdır. Bu anlamlı etkinliğimizin başlangıcında emeği geçen bu güzel geleneği başlatan rahmetli Mehmet Çakır başkanımızı huzurlarınızda minnetle rahmetle anıyorum, ruhu şad olsun diyorum. Bu güzel gelenek rahmetli başkanımızla başladı. Bir önceki dönem Mustafa Kara başkanımızla devam etti ve inşallah bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla devam edecektir.

Bizler idareciler olarak sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri olarak bu işlere gönül vermiş kanaat önderleri olarak özel sporcular dediğimiz Down Sendromlu, Otistik, Zihinsel Engelli, İşitme ve Duyma Engelli yavrularımızın mutluluğu bizim için her şeyin üzerindedir. Bizler onlar mutlu oldukça mutlu oluruz, onlar üzüldükçe elbette ki bizler de üzülürüz. Onlar için daha çok işimiz var. Her ne yapsak azdır, yetersizdir. Ama Üsküdar Belediyesi olarak özellikle son yıllarda yaptığımız çalışmaların tümünde engelli yavrularımız olmazsa olmazımızdır.'' dedi.

Etkinlikte Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Birol Çotuk, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Koçibar ve Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu da günün anlam ve önemiyle ilgili olarak konuşma yaptılar. Engelli sporcuların hazırlamış olduğu halk oyunları, semah gösterisi, vals ve müzik dinletilerinin ardından spor etkinliklerine geçildi.

Spor etkinliklerinde başarı elde eden sporculara madalyaları Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen başta olmak üzere tüm protokol tarafından birlikte verildi.

Madalya töreninin ardından ilk gün yarışmaları sona erdi.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :