Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Çamlıca'yı ihmal yakmış

TRT'nin İstanbul Çamlıca'daki dev radyo ve televizyon kulesindeki yangına ait bilirkişi raporunda, yangının kullanılan k...

Şehit Aileleri ve Gazileri İftar Yemeği......

"19 Eylül Gaziler Günü" dolayısıyla Üsküdar Kaymakamlığı ile Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından birlikte organize ed...

Üsküdar'da İETT Faciası: 2 ölü

Üsküdar meydanındaki kazada park eden otobüslerin arasından geçmeye çalışan iki öğrenci can verirken, biri ağır 4 kişide...

Üsküdar Belediye'sinden Taşınmaz Satışı

Üsküdar Belediye Başkanlığı, ilçede yer alan 3 taşınmazın satışını kapalı teklif usulüyle yapacak....

Üsküdar'da Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi tahsila...

Üsküdar Belediyesi yeni hizmet dönemiyle birlikte Üsküdar'ın ve belediye'nin çehresini değiştirmeye devam ediyor....

Trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Üsküdar D-100 Karayolu üzerinde sabaha karşı kaza meydana geldi. Taksi içinde bulunan 2 arkadaştan biri olay......

Üsküdar'da deniz ile yol birleşti

Üsküdar'da etkili olan sağanak yağış zaman zaman doluya dönüştü....

Pazar Ruhsatı ve Reklam vergi ödemeleri

Üsküdar Belediyesi Hafta Tatil Ruhsatı ve ilan reklam başvuruları 31 Ocak'ta sona eriyor...

Başka Validebağ Korumuz yok! Bu ilk ve son......

Üsküdar Belediye Meclisi'nin Nisan ayı 3. oturumu 10 Nisan 2014 Perşembe günü gerçekleştirildi....

Ünalan Mahallesinde anlamlı organizasyon

Ünalan Mahallesi Muhtarı Nizam Güçtekin'in katkıları ile yaklaşık 5 yıldır sürdürülen çok güzel bir organizasyondan bahs...
 

Türkmen, muhtarlarla 5 saatlik istişare toplantısı yaptı

Türkmen, muhtarlarla 5 saatlik istişare toplantısı yaptı
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi. 5 saat süren toplantıda, geçen 6 aylık süreç değerlendirildi ve muhtarların şikâyet, talep, önerileri alındı.
Tarih : 23 Ekim 2014, 13:02
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle birlikte Çamlıca Eğitim Merkezi'nde 33 mahalle muhtarıyla 5 saat süren istişare toplantısı yaptı.

Başkan Türkmen, ''Üsküdar Meydanı'', ''Validebağ Korusu'' ve ''Kentsel Dönüşüm'' başta olmak üzere projeler hakkında muhtarlara bilgi vererek gelinen son durumu anlattı.

Türkmen'den, Muhtarlarla 5 saatlik istişare toplantısı

MEYDANDA İSKİ KANAL ÇALIŞMASI BAŞLATIYOR

Başkan Türkmen özellikle üç projeyle ilgili şu bilgileri verdi, ''Meydan projemizi, yeni belediye binamız biter bitmez hayata geçireceğiz. Eski belediye binamızı ve katlı otoparkı yıkacağız. Üsküdar Meydanı 3 misli daha büyüyecek ve altı 5 bin araçlık otopark olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyemiz bu hafta sonu meydanda yağmur kanal çalışması başlatacak. Çok kapsamlı bir çalışma olacak. 4-5 ay süreyle trafikte ciddi sıkıntı yaşayacağız. Su baskınlarının son bulması için bu sıkıntıya katlanmak zorundayız. Bu konuda vatandaşlarımızı bilgilendirmenizi istiyorum. Bir diğeri ise Validebağ Projemiz. En büyük sorun aşıldı ve tahsisi İstanbul Büyükşehir Belediyemize devredildi. 354 dönümlük alana muazzam bir 'Kent Ormanı' yapacağız. Çalışmalarımız iyi gidiyor. Projenin aslını bilmeden, bazı saldırılar var. Burası, Yıldız veya Göztepe Parkı gibi olacak. Bunu halkımıza çok iyi anlatmanızı istiyorum. Bir metreküp bile beton kullanılmayacak. Üçüncü projemiz ise Kentsel Dönüşüm. Boğaz ön görünüm hariç diğer bütün mahallelerimizin hepsinde kentsel dönüşüm uygulanabiliyor, engel yok. Tek engel, vatandaşlarımız kentsel dönüşüme evet demesi lazım'' dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.

MUHTARLARA BİN TL MAAŞ MÜJDESİ

ÜSİM ve Destek Kart gibi projelerle ilgili de bilgi veren Başkan Türkmen, muhtarlara ''750 TL olan maaşlarınız yılbaşı itibariyle 1.000 TL olacak'' müjdesiyle tamamladı.

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEYE DESTEK

Başkan Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi ve emniyet birimleriyle ilçede başlattıkları uyuşturucuyla mücadele çalışmasıyla ilgili de bilgi vererek muhtarların destek olmalarını istedi. ''Sağlıklı Yıllar için Zehrin Önüne Geçin'' sloganıyla başlatılan mücadele kapsamında 0549 775 44 44 numaralı Alo İhbar Hattı'nın vatandaşlara duyurulması ve uyuşturucu ve alkol kullanımıyla ilgili gördüklerinde ihbar etmelerini istedi.

TOPLANTI 5 SAAT SÜRDÜ

Başkan Hilmi Türkmen'in ekibiyle birlikte muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantı 5 saat sürdü. Türkmen bu süreçte, muhtarların tek tek şikâyetlerini, taleplerini, önerilerini dinlendi. Muhtarların öneri ve şikayetlerini çözümlemek üzere ilgili başkan yardımcıları ve müdürler tarafından not alındı.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :