Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

İstanbul'a yeni metro hattı

İstanbul'un Anadolu yakasına ikinci metro hattı yapımı için 9 Ağustos'ta ihaleye çıkılacak...

Boğaz'da 21. mucize

64 metre yüksekliğindeki Boğaz Köprüsü 'nden atlayan Okan Akdağ mucize eseri yaralı olarak kurtuldu ...

Japon Mimar adayları Üsküdar'ı ziyaret etti...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Japonya'dan gelen mimarlık bölümü öğrencilerine, Kız Kulesi sembollü kolye hediy...

Üsküdar'da Sünnet Şöleni Var...

Üsküdar Belediyesi maddi durumu yetersiz 1000 çocuğu sünnet ettirdi....

İSMEP, tarihe uyumlu okullar yapıyor

Üsküdar Mustafa Noyan İlköğretim Okulu, İstanbul'u muhtemel bir depreme hazırlayabilmek amacıyla oluşturulan İstanbul Si...

Polis Dayağı Hastanelik Etti İddiası

Üsküdar'da bir kişi, Üsküdar Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı polislerden suçsuz yere dayak yediğini iddia etti....

Kurban satıcıları yol kapatıp eylem yaptı...

Kurban satıcıları Üsküdar, Bosna Bulvarı'nı araç trafiğine kapatarak, tepkilerini dile getirdi....

Merak edilen projeyi Mustafa Kara açıkladı...

İstanbul'un her yerinden görülebilecek camii'nin detaylarını açıkladı......

Mustafa Kara, bayramda çocukları unutmadı....

Üsküdar Belediyesi, Kurban Bayramı nedeniyle bayramlaşma törenini bayramın 2. günü Salacak'ta gerçekleştirdi....

Magandalar Üsküdar'da

Milli Takımın Yarı Finale Yükselmesinin Sevincini Silahla Kutlayan Magandalar, Biri 9 Yaşında Kız Çocuğu Olmak Üzere 3 K...
 

Üsküdar 9. Kitap Fuarı 9 Günde 280 bin ziyaretçiyi misafir etti

Üsküdar 9. Kitap Fuarı 9 Günde 280 bin ziyaretçiyi misafir etti
Bu yıl 9.'cusu düzenlenen Üsküdar Kitap Fuarı 25 Şubat'da sona erdi. 16-25 Şubat tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 9 gün boyunca 550 yazar, 750 etkinlik ile 120 yayınevine ev sahipliği yaptı.
Tarih : 27 Şubat 2024, 14:15
Kategori : Kültür/Sanat
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu yıl 9.'cusu düzenlenen Üsküdar Kitap Fuarı 25 Şubat'da sona erdi. 16-25 Şubat tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 9 gün boyunca 550 yazar, 750 etkinlik ile 120 yayınevine ev sahipliği yaptı.

Kültür-sanat, tarih, bilim ve kitap dünyasının en çok takip edilen isimlerini İstanbullularla buluşturan kitap fuarı, 280 bin kitap severin ziyareti ile büyük bir rekora da imza attı.

Üsküdar 9. Kitap Fuarı

Türkiye'nin 1 numaralı kitap fuarı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in kapanış programında yaptığı konuşmada, ''Bugün bu güzel kitap fuarımızın kapanış günü, öncelikle bu güzel fuarımızda emeği geçen yayıncısından yazarına okurlarımıza kitapseverlerimize ve yolu buradan geçen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Gerçekten her yıl olduğu gibi bu yıl da dolu dolu bir fuar geride kalmış oluyor. Sadece İstanbul'un değil Türkiye'nin 1 numaralı kitap fuarı Üsküdar Kitap fuarı diyoruz'' dedi.

Üsküdar Kitap Fuarı 25 Şubat'da sona erdi

9 yılda kitapseverlerin buluşma noktası haline gelen fuar, bu sene de düzenlenen söyleşi ve etkinlikler aracılığıyla okurları sevdikleri yazarlar ve yetkin isimlerle biraraya getirdi. En yeni ve gündem yaratan kitapların ziyaretçilerle buluştuğu fuar aynı zamanda 120 yayınevi ve markası için de tanıtım imkanı sağlamış oldu. Söyleşi ve etkinliklerde başta gençler olmak üzere her kesim tarafından yüksek bir katılımın yaşandığı 9. Üsküdar Kitap Fuarı 25 Şubat tarihinde son buldu.

16-25 Şubat tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve 9 gün boyunca 550 yazar, 750 etkinlik ile 120 yayınevine ev sahipliği yaptı.

Reels Videosu çekenler kazandı

Bu yıl düzenlenen kitap fuarının en dikkat çekici etkinliklerinden biri de Reels Yarışması oldu. Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte fuarı en güzel anlatan Reels Videosunu çeken kitapseverlere çok özel hediyeler verildi. Yarışmanın 1.'sine 100 adet kitap ve özel tasarım Üsküdar Kitaplığı, 2.'sine 50 adet kitap ve Nevmekân Kandilli'de iki kişilik akşam yemeği, 3.'süne 25 adet kitap ve Nevmekân Kuzguncuk'ta iki kişilik kahvaltı ödülü kazandı.

Haberi Değerlendir :