Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar güne sıcak başladı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, 'halk günü'nü Mobil Çorba Evi'nde gerçekleştirdi....

500 kişi SAADET'e iltihak etti

Üsküdar'da çeşitli partilerden Saadet Partisi'ne katılan 500 kişi için iltihak töreni düzenlendi. Yeni partilileri roze...

Hilmi Türkmen, ''Üsküdar, İstanbul'un Kalbi''...

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, İstanbul Ajansı muhabirine verdiği röportajda Üsküdar ve kentsel dönüşümden, çoc...

Üsküdar Ramazan etkinliğinde 'İzdiham' var...

Üsküdar Belediyesi'nin bu yıl ilk olarak düzenlediği Ramazan etkinlikleri ilgiyle takip ediliyor. İftar sonrası yapılan ...

Abi, sana neden Kepaze diyorlar?

İnternet sitemizin usta kalemlerinden Şenol Şen gündemi değerlendirdi......

Üsküdar'da elektrik kesintisi

Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Sultanbeyli, Kadıköy, Kartal, Tuzla ve Pendik'in bazı mahallelerine 11 Mayıs'ta elektrik ve...

Üsküdar esnafına can suyu projesi

Üsküdar esnafının iş yönünden canlanmasını sağlayacak proje hayata geçiriliyor....

Hükümet Konağı Temeli Atılıyor

Üsküdar'ın en büyük eksiklerinden biri olan Üsküdar Hükümet Konağı'nın temeli 10 Haziran Çarşamba günü atılıyor. ...

Üsküdarda iki kaza...

Üsküdar aynı günde, iki trafik kazası haberi ile sarsıldı. Kazalarda 1 kişi öldü, 6 kişi ise yaralandı....

Referandumun gerçek kazananları

Referandumda görev yapan görevlilerin ücretleri 18 Ekim'den itibaren ödenecek......
 

Üsküdar Kent Konseyi Toplandı

Üsküdar Kent Konseyi Toplandı
Üsküdar Kent Konseyi Genel Kurulu 6 Temmuz Pazartesi günü Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
Tarih : 07 Temmuz 2009, 13:45
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlki 2008 yılında düzenlenen Üsküdar Kent Konseyi Genel Kurulu'nun ikincisi 6 Temmuz Pazartesi günü Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programa, Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, Sivil Toplum Örgütleri temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 140 davetli katıldı.

Üsküdar Kent Konseyi Genel Kurulu'nda açılış konuşması yapan Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Kent Konseyi kavramının önemine değinerek en iyi yönetimin halka en yakın yönetim olduğunu, vatandaşların hemşerilik bilinci ile yaşadıkları yere sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Kent Konseyi çalışmalarında bilgi paylaşımı, talep paylaşımı ve sorumluluk paylaşımının büyük önem taşıdığını söyleyen İzzettin Küçük, Üsküdarlıların Üsküdar Kent Konseyi'ne sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.
 
Kaymakam İzzettin Küçük'ün ardından bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise belediye faaliyetlerinin daha geniş ortamlara yayılması ve kenti oluşturan öğelerin harekete geçirilmesinin önemine değindi. Üsküdar Kent Konseyi Üsküdar'ın her kesiminde yaşayan hemşerilerimizin sorunlarına çözüm , "tarih ve kültür kenti Üsküdar" için yeni ve geleceğe yönelik projeler üretileceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Kent Konseyi Divanı belirlenirken, Divan Başkanlığına Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Fatma Erdebir, katip üyeliklere ise Mustafa Dereci ve Feridun Bilgin getirildi. Divan seçiminin ardından 1.Üsküdar Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi ve yönetmeliğin hazırlanmasında büyük emeği geçen Yıldırım Ramazanoğlu, konsey çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ramazanoğlu'nun konuşmasının ardından 2 yıl süreyle Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu'nun seçimine geçildi. Yapılan seçim sonucu Kent Konseyi'nin başkanlığına Üsküdar Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Demiral, üyeliklere ise Ali Topçu, Aydın Altıntaş, Selahattin Arslan, Murat Şentürk, Hatice Demiröz, İlyas Karayel ve Ayşe Özbaylar getirildi.

Üsküdar Kent Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu'nun belirlenmesinden sonra Kent Konseyi Yönetmeliğinin 10'ncu maddesi gereği "yılda en az 2 (iki) kez Genel Kurul toplantısı yapılır" şeklindeki düzenlemenin "yılda en az 4 (dört) defa yapılması" şeklinde değiştirilmesi konusunda Genel Kurul Divan Başkanlığı'na bir önerge verildi. Önerge yapılan oylama sonucu oybirliği ile kabul edildi. Ayrıca Kent Konseyi'nin çalışma yönergesinin yeniden düzenlenmesi, Engelliler Meclisi kurulması ve yönergesinin hazırlanması ile Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Çocuk Meclisi yönergelerinin hazırlanması için oybirliği ile kabul edildi.

Bu arada Üsküdar Kent Konseyi çalışmaları nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği kutlama ve başarı telgrafı salonda büyük coşkuya neden oldu.
 
Haberi Değerlendir :