Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Çüngüş Çaybaşı derneği genel kurulu yapı...

Diyarbakır Çüngüş Çaybaşı Köyü Derneği, 27 Aralık Salı günü dernek lokalinde yıllık olağan genel kur...

Üsküdar'da Şehitlerimizin anısına sergi ...

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 98. Yıl Dönümünde Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz....

Üsküdar'da Sanal Deprem Eğitimi...

Mustafa Kara, Selimiye Tarım Meslek Lisesi'nde depreme karşı ön hazırlık ve alınması gereken önlemle...

Yolcular iki otobüs arasında kaldı

Üsküdar'da dün akşam körüklü bir İETT otobüsü manevra yaparken başka bir otobüse yetişmeye çalışan v...

Zafer Bayramı Üsküdar'da kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 88'nci yıldönümü Üsküdar Şemsi Paşa Meydanı'nda düzenlenen törenle kutl...

Üsküdar Gençlik Merkezi'ne yıldız yağdı

18-29 Mayıs Gençlik Haftası kapsamında Üsküdar Genlik Merkezi'nde Planetaryum çadırı ve bilim sergis...

Üsküdar metrosu Sultanbeyli'ye uzatılıyo...

Üsküdar- Çekmeköy Metro Hattı, İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın Talimatıyla Sultanbeyli'ne Kadar...

Üsküdar'da bina çöktü

Üsküdar'da tarihi bina kısmen çöktü.Can kaybı yada yaralanan olmazken maddi hasar meydana geldi. ...

Üsküdar'da gemi yangını

Üsküdar'da daha önce karaya oturan ''Geylanbey'' adlı geminin makine dairesinde yangın çıktı....

Emine Erdoğan Beylerbeyi'nde sergi açtı

Beylerbeyi'ndeki Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü'nde düzenlenen programa Emine Erdoğan ile birlikte kız...
 

Üsküdar Kent Konseyi Toplandı

Üsküdar Kent Konseyi Toplandı
Üsküdar Kent Konseyi Genel Kurulu 6 Temmuz Pazartesi günü Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
07 Temmuz 2009, 13:45
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlki 2008 yılında düzenlenen Üsküdar Kent Konseyi Genel Kurulu'nun ikincisi 6 Temmuz Pazartesi günü Altunizade Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Programa, Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, Sivil Toplum Örgütleri temsilcilerinin de aralarında bulunduğu 140 davetli katıldı.

Üsküdar Kent Konseyi Genel Kurulu'nda açılış konuşması yapan Üsküdar Kaymakamı İzzettin Küçük, Kent Konseyi kavramının önemine değinerek en iyi yönetimin halka en yakın yönetim olduğunu, vatandaşların hemşerilik bilinci ile yaşadıkları yere sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Kent Konseyi çalışmalarında bilgi paylaşımı, talep paylaşımı ve sorumluluk paylaşımının büyük önem taşıdığını söyleyen İzzettin Küçük, Üsküdarlıların Üsküdar Kent Konseyi'ne sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.
 
Kaymakam İzzettin Küçük'ün ardından bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ise belediye faaliyetlerinin daha geniş ortamlara yayılması ve kenti oluşturan öğelerin harekete geçirilmesinin önemine değindi. Üsküdar Kent Konseyi Üsküdar'ın her kesiminde yaşayan hemşerilerimizin sorunlarına çözüm , "tarih ve kültür kenti Üsküdar" için yeni ve geleceğe yönelik projeler üretileceğini ifade etti.

Konuşmaların ardından Kent Konseyi Divanı belirlenirken, Divan Başkanlığına Üsküdar Belediye Meclis Üyesi Fatma Erdebir, katip üyeliklere ise Mustafa Dereci ve Feridun Bilgin getirildi. Divan seçiminin ardından 1.Üsküdar Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi ve yönetmeliğin hazırlanmasında büyük emeği geçen Yıldırım Ramazanoğlu, konsey çalışmaları hakkında bilgi verdi. Ramazanoğlu'nun konuşmasının ardından 2 yıl süreyle Kent Konseyi Başkanı ve Yürütme Kurulu'nun seçimine geçildi. Yapılan seçim sonucu Kent Konseyi'nin başkanlığına Üsküdar Belediyesi Meclis Üyesi Mustafa Demiral, üyeliklere ise Ali Topçu, Aydın Altıntaş, Selahattin Arslan, Murat Şentürk, Hatice Demiröz, İlyas Karayel ve Ayşe Özbaylar getirildi.

Üsküdar Kent Konseyi Başkan ve Yürütme Kurulu'nun belirlenmesinden sonra Kent Konseyi Yönetmeliğinin 10'ncu maddesi gereği "yılda en az 2 (iki) kez Genel Kurul toplantısı yapılır" şeklindeki düzenlemenin "yılda en az 4 (dört) defa yapılması" şeklinde değiştirilmesi konusunda Genel Kurul Divan Başkanlığı'na bir önerge verildi. Önerge yapılan oylama sonucu oybirliği ile kabul edildi. Ayrıca Kent Konseyi'nin çalışma yönergesinin yeniden düzenlenmesi, Engelliler Meclisi kurulması ve yönergesinin hazırlanması ile Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Çocuk Meclisi yönergelerinin hazırlanması için oybirliği ile kabul edildi.

Bu arada Üsküdar Kent Konseyi çalışmaları nedeniyle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gönderdiği kutlama ve başarı telgrafı salonda büyük coşkuya neden oldu.
 
Haberi Paylaş :