Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da şenlik var

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen Bahar Şenlikleri'nin ilki Ünalan Mahallesi'nde yapılacak....

Üsküdar'da Sünnet Şöleni Var...

Üsküdar Belediyesi maddi durumu yetersiz 1000 çocuğu sünnet ettirdi....

Kent Konseyi´nin 2. Genel Kurulu yapıldı....

Üsküdar Kent Konseyi'nin 2. Genel Kurulu, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nında Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde yapı...

Ata-2, Başkan Mustafa Kara'yı misafir etti....

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar'da bulunan siteleri ziyaret kapsamında 68. site ziyaretini Ata-2 sitesine...

Üsküdar'a yeni ''Kardeş Şehir'' Libya'dan!.....

Üsküdar Belediyesi ile Libya'nın Awlilah ilçeleri arasında Kardeşlik Anlaşması imzalandı....

Üsküdar'da 'Martılarla Simit Paylaşma Festivali'...

Üsküdar çocuklarından tüm Dünya'ya rengârenk barış mesajları......

Başbakan Erdoğan, Vahdettin Köşkü'nü ziyaret etti...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çengelköy'de yapımı süren Vahdettin Köşkü'nü ziyaret etti....

Üsküdar'da ceset bulundu.

Üsküdar Beylerbeyi'nde, Türkmenistan uyruklu bir erkeğe ait ceset bulundu. ...

Üsküdar Meydan'ında Üniversitesini tanıttı...

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Üsküdar İskele Meydanında, Dumlupınar Üniversit...

Üsküdar'da Cami Yangını

İstanbul'un Anadolu Yakasında son günlerde peş peşe yaşanan cami yangınlarına bir yenisi de Üsküdar'da eklendi. ...
 

Engelliler Validebağ Korusu'nda buluştu.

Engelliler Validebağ Korusu'nda buluştu.
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Engelliler Piknik Şenliği Validebağ Korusu'nda yapıldı-
Tarih : 02 Haziran 2010, 17:06
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Üsküdar Belediyesi 3. Geleneksel Engelliler Piknik Şenliği 2 Haziran Çarşamba günü Validebağ Korusu'nda düzenlendi.

Düzenlenen şenliğe Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Zekeriya Selamet, Zabıta Müdürü Ömer Civil, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, engelli vatandaşlarımız ve aileleri ile birlikte, engelli çucuklarmızın öğretmenleri ve basın mensupları katıldı.

Şenliğe katılması beklenen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara yoğun programları dolayısı ile piknik şenliğine katılamadılar.


Piknik şenliğinde özellikle engelli olan kardeşlerimiz için düzenlenen faaliyetlerde farklılıklarımızın güzellikleri ön plana çıktı. Senede bir gün olsun onları evlerinden çıkartabilmek adına düzenlenen bu şenlikle ne kadar başarılı bireyler olduklarını ve hayata sıkı sıkıya tutunduklarını bir defa daha gösterdiler. Sabahın erken saatlerinde alana Üsküdar Belediyesi tarafından evlerinde alınarak alana getirilen engelli vatandaşlarımız, bu alanda çadırlarda kurarak piknik şenliğine renk kattılar.

Özellikle Bahçelievler Mahallesinde bulunan 4. Murat ilköğretim okulu öğrencilerinden Oğuz Uğur'un kabartma yazıları okuma becerisi ile sınıfında birinci olduğunu söyledi, kabartma yazılarla yazılan şiirini okuyarak da şenliğe katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Şenlikte özellikle çocuklar için düzenlenen kolbastı yarışması, şarkı yarışmsı, rap müzik olmak üzere bir çok yarışma yapıldı. Yarışmalarda başarılı olan engellilere ödüller verildi. Yine küçük çocuklar için hazırlanan eğlence alanlarında şişme kaydırak ve zıplama alanlarında çocukların eğlenmeleri sağlandı.

Piknik şenliği çerçevesinde Üsküdar Belediyesi tarafından geçtiğimiz dünlerde hizmetine başlanan engelliler merkezi'ne kayıtlı zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak ''Evde Kuaför Hizmeti'' olarak duyurulan faaliyete şenlik alanında da devam edilerek ihtiyacı olan engellilere kuaför hizmetide verildi.

Yapılan etkinlikler sonrasında yorulan ve açıkan engelli ve ailelerine Üsküdar Belediyesi tarafından yemek ve meyve ikramları yapıldı.

Üsküdar Belediyesi ve Engelliler merkezi yetkilileri tarafından düzenlenen piknik şenliği kapalı olan havanında engelleri aşarcasına güneş açması ile birlikte güzen bir şekilde tamamlandı.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :