Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlu olsun...

Başkan Kara, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı....

Validebağ Adile Sultan Kasrı açıldı

Üsküdar'da bulunan Validebağ Adile Sultan Kasrı, restore edilerek yapılarak öğretmenevi ve kültür merkezi olarak yeniden...

Başkan Kara, Şalpazarlılar'ın gecesine katıldı....

İstanbul'da yaşayan Şalpazarlılar, öğrencilere burs sağlamak için Bakan Demir'in de katıldığı toplantıda buluştu....

Eroğlu Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ziyar...

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'nun İstanbul temasları kapsamında, Üsküdar Belediyesi Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti....

Üsküdar Belediyesi'nin 2017 yılı bütçesi onaylandı...

Üsküdar Belediyesi 2017 yılı bütçesi, belediye meclisinde görüşülerek oy çokluğuyla kabul edildi....

Cide Soğuksu Derneği Futbol Turnuvası

Merkezi Çengelköy'de bulunan Kastamonu Cide Soğuksu Derneği'nin düzenlemiş olduğu köyler arası 9. Geleneksel Futbol Turn...

Camiye bebek bırakıldı

Üsküdar Çengelköy'de bir cami önüne 5-6 aylık bir erkek bebek bırakıldı. ...

Üsküdar Belediyesi ve Kaposvar şehri işbirliği yap...

Üsküdar Belediyesi ve Macaristan'ın Kaposvár şehri, ortak yatırımların desteklenmesi amacıyla eğitim ve ekonomi temeline...

Üsküdar ve Boğaziçi Rehberi hazırlandı

Üsküdar Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, şehir rehberlerinin, içerisinde yaşanılan ve merak edilen yerleş...

Üsküdar'ın aylık haber bülteni yayınlandı...

Üsküdar Belediyesi düzenli olarak her yayınladığı ''Üsküdar Belediyesi Aylık Haber Bülteni'' Kasım 2011 sayısı yayınland...
 

Engelliler Validebağ Korusu'nda buluştu.

Engelliler Validebağ Korusu'nda buluştu.
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Engelliler Piknik Şenliği Validebağ Korusu'nda yapıldı-
Tarih : 02 Haziran 2010, 17:06
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Üsküdar Belediyesi 3. Geleneksel Engelliler Piknik Şenliği 2 Haziran Çarşamba günü Validebağ Korusu'nda düzenlendi.

Düzenlenen şenliğe Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Zekeriya Selamet, Zabıta Müdürü Ömer Civil, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, engelli vatandaşlarımız ve aileleri ile birlikte, engelli çucuklarmızın öğretmenleri ve basın mensupları katıldı.

Şenliğe katılması beklenen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara yoğun programları dolayısı ile piknik şenliğine katılamadılar.


Piknik şenliğinde özellikle engelli olan kardeşlerimiz için düzenlenen faaliyetlerde farklılıklarımızın güzellikleri ön plana çıktı. Senede bir gün olsun onları evlerinden çıkartabilmek adına düzenlenen bu şenlikle ne kadar başarılı bireyler olduklarını ve hayata sıkı sıkıya tutunduklarını bir defa daha gösterdiler. Sabahın erken saatlerinde alana Üsküdar Belediyesi tarafından evlerinde alınarak alana getirilen engelli vatandaşlarımız, bu alanda çadırlarda kurarak piknik şenliğine renk kattılar.

Özellikle Bahçelievler Mahallesinde bulunan 4. Murat ilköğretim okulu öğrencilerinden Oğuz Uğur'un kabartma yazıları okuma becerisi ile sınıfında birinci olduğunu söyledi, kabartma yazılarla yazılan şiirini okuyarak da şenliğe katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Şenlikte özellikle çocuklar için düzenlenen kolbastı yarışması, şarkı yarışmsı, rap müzik olmak üzere bir çok yarışma yapıldı. Yarışmalarda başarılı olan engellilere ödüller verildi. Yine küçük çocuklar için hazırlanan eğlence alanlarında şişme kaydırak ve zıplama alanlarında çocukların eğlenmeleri sağlandı.

Piknik şenliği çerçevesinde Üsküdar Belediyesi tarafından geçtiğimiz dünlerde hizmetine başlanan engelliler merkezi'ne kayıtlı zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak ''Evde Kuaför Hizmeti'' olarak duyurulan faaliyete şenlik alanında da devam edilerek ihtiyacı olan engellilere kuaför hizmetide verildi.

Yapılan etkinlikler sonrasında yorulan ve açıkan engelli ve ailelerine Üsküdar Belediyesi tarafından yemek ve meyve ikramları yapıldı.

Üsküdar Belediyesi ve Engelliler merkezi yetkilileri tarafından düzenlenen piknik şenliği kapalı olan havanında engelleri aşarcasına güneş açması ile birlikte güzen bir şekilde tamamlandı.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :