Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Üsküdar'da deniz ile yol birleşti

Üsküdar'da etkili olan sağanak yağış zaman zaman doluya dönüştü....

40 yıldır çivi çakılmayan salon spor kompleksi olu...

Üsküdar Belediyesi, Bağlarbaşı Spor Salonu'nu spor kompleksi haline getiriyor....

Üsküdar Belediyesi ve Kaposvar şehri işbirliği yap...

Üsküdar Belediyesi ve Macaristan'ın Kaposvár şehri, ortak yatırımların desteklenmesi amacıyla eğitim ve ekonomi temeline...

Ölüm bacaklarının arasından böyle geçti

Üsküdar'da kontrolden çıkan bir otomobil, yol kenarındaki demir bariyerlere çarpınca ortaya aksiyon filmlerini aratmayan...

Üsküdar Belediyesi 5 bin kişiyi ağırladı....

Üsküdar Belediyesi, Ahmediye Meydanı'nda yaklaşık 5 bin kişiye iftar verdi....

Üsküdar'da oturanların dikkatine

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş.'nden yapılan açıklamaya göre Üsküdar'ın bazı mahalle ve sokaklarına 27 Nis...

Merak edilen projeyi Mustafa Kara açıkladı...

İstanbul'un her yerinden görülebilecek camii'nin detaylarını açıkladı......

Geleneksel Aşure dağıtımı yarın yapılacak...

Üsküdar Belediyesi, aşure geleneğini yaşatmak adına bu sene de binlerce Üsküdarlı'ya aşure dağıtımı yapacak....

Sis Üsküdar'da ulaşımı felç etti

Dün yoğun sisle güne başlayan İstanbullular, bugün de sis sürprizi ile karşılaştı....

Yaşlı çift kış günü sokakta kaldı

Üsküdar Belediyesi tarafından iki ay önce evleri yıkılan aileler arasında bulunan yaşlı Şahin çifti kendi yaptıkları bar...
 

Engelliler Validebağ Korusu'nda buluştu.

Engelliler Validebağ Korusu'nda buluştu.
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Engelliler Piknik Şenliği Validebağ Korusu'nda yapıldı-
Tarih : 02 Haziran 2010, 17:06
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Üsküdar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen Üsküdar Belediyesi 3. Geleneksel Engelliler Piknik Şenliği 2 Haziran Çarşamba günü Validebağ Korusu'nda düzenlendi.

Düzenlenen şenliğe Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Zekeriya Selamet, Zabıta Müdürü Ömer Civil, sivil toplum kuruluşlarından temsilciler, engelli vatandaşlarımız ve aileleri ile birlikte, engelli çucuklarmızın öğretmenleri ve basın mensupları katıldı.

Şenliğe katılması beklenen İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara yoğun programları dolayısı ile piknik şenliğine katılamadılar.


Piknik şenliğinde özellikle engelli olan kardeşlerimiz için düzenlenen faaliyetlerde farklılıklarımızın güzellikleri ön plana çıktı. Senede bir gün olsun onları evlerinden çıkartabilmek adına düzenlenen bu şenlikle ne kadar başarılı bireyler olduklarını ve hayata sıkı sıkıya tutunduklarını bir defa daha gösterdiler. Sabahın erken saatlerinde alana Üsküdar Belediyesi tarafından evlerinde alınarak alana getirilen engelli vatandaşlarımız, bu alanda çadırlarda kurarak piknik şenliğine renk kattılar.

Özellikle Bahçelievler Mahallesinde bulunan 4. Murat ilköğretim okulu öğrencilerinden Oğuz Uğur'un kabartma yazıları okuma becerisi ile sınıfında birinci olduğunu söyledi, kabartma yazılarla yazılan şiirini okuyarak da şenliğe katılanlara duygulu anlar yaşattı.

Şenlikte özellikle çocuklar için düzenlenen kolbastı yarışması, şarkı yarışmsı, rap müzik olmak üzere bir çok yarışma yapıldı. Yarışmalarda başarılı olan engellilere ödüller verildi. Yine küçük çocuklar için hazırlanan eğlence alanlarında şişme kaydırak ve zıplama alanlarında çocukların eğlenmeleri sağlandı.

Piknik şenliği çerçevesinde Üsküdar Belediyesi tarafından geçtiğimiz dünlerde hizmetine başlanan engelliler merkezi'ne kayıtlı zihinsel ve bedensel engelli vatandaşlarımıza yönelik olarak ''Evde Kuaför Hizmeti'' olarak duyurulan faaliyete şenlik alanında da devam edilerek ihtiyacı olan engellilere kuaför hizmetide verildi.

Yapılan etkinlikler sonrasında yorulan ve açıkan engelli ve ailelerine Üsküdar Belediyesi tarafından yemek ve meyve ikramları yapıldı.

Üsküdar Belediyesi ve Engelliler merkezi yetkilileri tarafından düzenlenen piknik şenliği kapalı olan havanında engelleri aşarcasına güneş açması ile birlikte güzen bir şekilde tamamlandı.


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :