Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Otomobil Kundaklandı

Üsküdar'da Sokak İçinde Park Halindeki Bir Otomobil Ateşe Verilerek kundaklandı. ...

Trafik kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Üsküdar D-100 Karayolu üzerinde sabaha karşı kaza meydana geldi. Taksi içinde bulunan 2 arkadaştan biri olay......

Başbakan'ın ilçeleri kardeş oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul ve Ankara'da ikamet ettiği Üsküdar ve Keçiören Belediyeleri kardeşlik protokol...

Cideliler Başkan Kara'yı ziyaret etti

Cide Soğuksu Derneği yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'yı makamında ziyaret...

Boğaz'da 21. mucize

64 metre yüksekliğindeki Boğaz Köprüsü 'nden atlayan Okan Akdağ mucize eseri yaralı olarak kurtuldu ...

Boğaz'ın Yeni Başkanı Üsküdar'da belirlendi...

İstanbul Boğazı Belediyeler Birliği'nin yeni başkanı Üsküdar Belediyesi'nde yapılan toplantı ile belirlendi....

Başkan Kara'dan Mevlit Kandili mesajı

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, mübarek Mevlit Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı....

Bakan Bağış, ilk iftarı Üsküdar'da yapacak...

Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış Üsküdar'da katılacağı Ramazan ayının ilk iftarında Avrupa'ya hoşgörü mesajı verecek....

Hababam Sınıfı 39 yıl sonra yeniden biraraya geldi...

Türk sinemasının efsanevi filmi Hababam Sınıfı'nın hayattaki oyuncuları Üsküdar Belediye'sinin düzenlediği Öğretmenler g...

Üsküdar Belediyesi 5 bin kişiyi ağırladı....

Üsküdar Belediyesi, Ahmediye Meydanı'nda yaklaşık 5 bin kişiye iftar verdi....
 

Hayırseverlik, sponsorluk olmasın

Hayırseverlik, sponsorluk olmasın
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı ''Sivil Toplum ?Yerel Yönetim İşbirliği toplantısı'' Üsküdar Belediyesi'nin ev sahipliğinde Üsküdar'da gerçekleştirildi.
Tarih : 08 Nisan 2011, 09:48
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı ''Sivil Toplum -Yerel Yönetim İşbirliği toplantısı'' Üsküdar Belediyesi'nin ev sahipliğinde Üsküdar'da gerçekleştirildi. Sivil toplum kuruluşlarının, yerel yönetimlerle işbirliği zeminlerinin konuşulduğu çalışma toplantısı 4 Nisan'da Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın ev sahipliğinde, Üsküdar Belediyesi Sosyal Tesislerinde yapılırken toplantıya TGTV üyesi 42 sivil toplum kuruluşu katıldı.

Çalışma toplantısına ev sahipliği yapan Mustafa Kara yaptığı konuşmada STK'larımızın faaliyet enerjileri ve üstün aidiyet hisleri ile verimli kaynak kullanımları konularında başarılı olduğunu ifade etti. Mustafa Kara konuşmasında STK - Yerel yönetim işbirliğinin iyi planlanması gerektiğine dikkat çekerken, ''Bu işbirliğinin metodu birlikte bulunabilir. Yasal mevzuat olarak, belediye meclislerinin kabul edeceği her STK projesinin belediyelerce uygulanabilme imkânı vardır. Ancak, proje seçiminin işbirliğine yatkın nitelikte olması ve toplumsal hizmet yönü itibarı ile de tarifinin doğru yapılmış olması çok önemlidir'' dedi.

Mustafa Kara gönüllük kavramında zamanla bazı aşınmaların olduğuna dikkat çektiği konuşmasında gönüllü teşekküllerimizin literatürüne yeni kavramlar girmekte olduğunu ancak bu kavramların işin manevi zenginliğini örtebilmekte olduğunu dile getirirken, hayırseverlik kavramı yerine ''Sponsorluk'' kavramının gelmesinin işin doğasındaki ruhu ortadan kaldırma tehlikesi olduğunu belirtti.

Mustafa Kara, ülkemizde yerel yönetimler tarafından kurulacak ''STK Merkezleri''nin sivil toplum kuruluşlarımız için önemli bir imkân olabileceğinin de altını çizdi.

TGTV Başkanı Necati Ceylan ise yaptığı konuşmada, yerel yönetimlerle birlikte çalışmalar yapmanın sivil toplum kuruluşlarımız için çok önemli bir imkân olduğunu söyledi. Ceylan, ''Sivil toplum, yerel yönetim işbirlikleri arttırılmalıdır. Sivil toplum kuruluşları kendi örgütlenmelerini tamamlayarak yerel yönetimlere işbirliği teklifleri sunmalıdır'' diye konuştu.

Daha sonra söz alan sivil toplum kuruluşları temsilcileri görüş ve tekliflerini sundular.​


Üsküdar 34


Haberi Değerlendir :