Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

SP Üsküdar Gençlik Kolları Aşure dağıttı....

Saadet Partisi Üsküdar Gençlik Kolları, 26 Aralık Cumartesi günü Üsküdar'da Aşure dağıttı....

Üsküdar'da ''bedava park et'' dönemi bitti....

''Üsküdar'a park et, Avrupa yakasına İDO ile devam et'' sloganıyla başlayan İSPARK'tan Üsküdar'da 2 saat ücretsiz otopa...

Madde Bağımlılığı ile Anlamlı Mücadele

Üsküdar Belediyesi bünyesinde bulunan Üsküdar Gençlik Merkezi madde bağımlılığı konusunda gençleri bilinçlendirmek amacı...

Üsküdar'ın HSYK adayı Polat'ın belalısı çıktı...

HSYK'ya aday olan ve 2 şüpheliyi internet üzerinden takip edip yakalatan o savcı, Kurtlar Vadisi'nden Polat ve Memati'ye...

Üsküdar'da sokak çocukları unutulmadı

Üsküdar Belediyesi, zorunlu eğitim ve öğretim çağında olup da aileleri tarafından çalıştırıldığından dolayı okula gideme...

Üsküdar Rizeliler'den kahvaltı...

Üsküdar Rizeliler Derneği, Üsküdar yerel basınıyla tanışma ve istişare kahvaltısı düzenledi....

Üsküdar'da dehşet dakikaları

Üsküdar'da bir apartmanın bodrumuna saklanan kişi, kendisini farkeden apartman sakinini uzun süren bir boğuşma sonrası b...

Davut hoca'dan yalan habere cevap

Çengelköy Çınaraltı Camii imamı Davut Özgül, Sabah gazetesinde yer alan haberle ilgili sitemize açıklama yaptı....

Üsküdar'da Ramazanın Bereketi ''Fasl-ı Ramazan''da...

Üsküdar Belediyesi bu Ramazan ayında da Üsküdarlılara dopdolu bir Ramazan vaat ediyor....

Ramazan öncesi Üsküdar Sahili'nde denetimler sürüy...

İstanbul Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi gıda denetimlerini sıklaştırdı....
 

'Devrimlerde Gençliğin Rolü' konferansı yapıldı

'Devrimlerde Gençliğin Rolü' konferansı yapıldı
Genç Tebessüm Derneği, Üsküdar Gençlik Merkezi'nde ''Devrimlerde Gençliğin Rolü'' adlı bir konferans düzenledi.
Tarih : 05 Mart 2012, 13:07
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genç Tebessüm Derneği'nin 04 Mart Pazar 19:00'da Üsküdar Gençlik Merkezi'nde organize ettiği ''Devrimlerde Gençliğin Rolü'' adlı konferansa konuşmacı olarak İHH Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Korkmaz katıldı.

Programda açılış konuşmasını yapan Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Albayrak yaptığı konuşmada ''Bundan tam 8 ay önce hakkı ve adaleti savunan bir grup genç arkadaşımızla ülkemizin içinde yer aldığı sosyal ve kültürel çöküntünün önünde engel olabilmek adına bir takım şeyler yapmamız gerektiği hususunda karara vardık. Uzun müzakereler neticesinde insana sıcaklık ve huzur veren, her iyiliğin ve güzelliğin başı olduğuna inandığımız Tebessüm adını içeren bir dernek kurmuş bulunmaktayız.

Tebessüm'ü tek cümle ile tarif edersek; Tebessüm, iyi bir şeyler yapabilmek için, işe yarayacak hayallerim var demektir.

İyi bir şeyler yapabilme hayali olan bütün Üsküdar'lı gençlerimizi derneğimize bekliyoruz. Unutmayın her hayır işinin önünde engeller var, engeller ancak birlik olarak aşılır'' dedi.

Genç Tebessüm Derneği, Üsküdar Gençlik Merkezi'nde ''Devrimlerde Gençliğin Rolü'' adlı bir konferans düzenledi. Mustafa Kara da program da bir konuşma yaptı.

Programa katılan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara yaptığı konuşmada ''Adı Genç ve Tebessüm kelimelerini içeren bir derneğin programına muhakkak gelmem gerektiğini düşündüm. Bu konferans programı derneğimizin ilk eğitim faaliyeti olduğunu öğrendim. Bundan sonra daha nice programlarla gençliğin vizyonunu arttıracaklarını umuyorum'' dedi.

Ayrıca programa Saadet Partisi Üsküdar ilçe başkanı Nizamettin Özcan, İlçe Başkan Yardımcısı Hüseyin Albayrak, ilçe gençlik kolları başkanı Hüseyin Çakmak, Has Parti Üsküdar İlçe Başkanı Ali Kasap, Has parti ilçe başkan yardımcıları Metin Kutlubay ve Hüseyin Demir katıldı.

Yoğun programları nedeniyle programa katılamayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de programa telgraf gönderdi.

Genç Tebessüm Derneği, Üsküdar Gençlik Merkezi'nde ''Devrimlerde Gençliğin Rolü'' adlı bir konferans düzenledi. İHH Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Korkmaz program programa katıldı.

Arap ülkelerinde yaşanan devrimlerde ki sosyal medya gençliğinin önemi ve faaliyetleri hakkında verilen konferans sonrası İHH'nın tüm dümnya ülkelerinde yapmış olduğu faaliyetler ile ülkemizin tanıtımına vermiş olduğu desteklerden dolayı konuşmacı Ömer Faruk Korkmaz Bey'e teşekkür plaketi takdim edildi.

Genç Tebessüm Derneği, Üsküdar Gençlik Merkezi'nde ''Devrimlerde Gençliğin Rolü'' adlı bir konferans düzenledi.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :