Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Fasl-ı Ramazan'da Karagöz-Hacivat oldular...

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı, Ankara Büyükelçisi ve İstanbul Başkonsolosu Karagöz-Hacivat oyununda rol aldı....

Revaklar yıkılırsa aynısını Harem'e yaparız...

Başkan Kara, yeni hacıları Kız Kulesi Salonu'nda bir araya getirdi....

''Çok Yürek,Tek Bilek''

Üsküdar Rizeliler Derneği'nin öncülüğünde gerçekleşen ''Çok Yürek, Tek Bilek'' platformu; Üsküdar Bitlisliler Hizan Dern...

Seyyar Satıcının Zabıta İsyanı

Üsküdar sahilinde zabıta memurlarının balık tezgahını kaldırmasına sinirlenen seyyar satıcı intihar etmek istedi....

''Gençlik Bayramı'' ayakları yerden kesti...

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Üsküdar Gençlik Merkezi'nde bir dizi etkinlikle kutlandı....

Sırada Üsküdar-Ümraniye Metrosu var

Kadıköy-Kartal metrosunda sona yaklaşıldı, E-5'te trafik rahatlayacak. Üsküdar-Ümraniye metrosu ise köprü trafiğini azal...

Gençler Turistlere Üsküdar'ı anlattı

Üsküdar Gençlik Merkezi Üsküdar'ın yurtdışında tanınması için önemli bir etkinliğe imza attı....

Çocuk Parkına Baz İstasyonu Konduruldu

Üsküdara'daki bir çocuk parkına kenarına elektrik direği görünümünde ''Baz İstasyonu'' kondurulduması mahalle halkının t...

ABD Bakan Yardımcısı Üsküdar'da iftariye dağıttı...

Ramazan çadırı geleneğini Türkiye'de ilk kez başlatan ve her gün 25 bin kişiye iftar yemeği dağıtan Üsküdar Belediyesi ö...

Üsküdar Milli Eğitim'e yeni Müdür atandı

Üsküdar Milli Eğitim Müdürü Saadettin Gül'ün yerine Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden İlyas Tekin atandı....
 

Zabıta Teşkilatı'nın 188'nci kuruluş yılı Üsküdar'da kutlandı

Zabıta Teşkilatı'nın 188'nci kuruluş yılı Üsküdar'da kutlandı
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kuruluşunun 188'inci yılını kutlayan Zabıta Müdürlüğü teşkilatına moral gecesi düzenledi.
Tarih : 03 Eylül 2014, 23:50
Kategori : Üsküdar
Yazı Boyutu : 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Kirazlıtepe Mahallesi'ndeki Boğaziçi Yaşam Merkezi'nde düzenlenen yemeğe, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Zabıta'dan sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Şadan Özkaya ve Zabıta Müdürü Ali Ünkesen katıldı.

Eşsiz İstanbul Boğazı ve Boğaz Köprüsü manzaralı mekânda Zabıta Müdürlüğü çalışanlarını ağırlayan Başkan Türkmen bir teşekkür konuşması yaptı. Üsküdar'ın mana yüklü bir ilçe olduğuna dikkat çeken Başkan Türkmen, ''Allah nasip etmiş, böyle mana yüklü bir ilçede görev almışız. Bu şehirde görev yapmak herkese nasip olmaz. Yeter ki herkes bulunduğu görevin hakkını versin. Bu şehirde iyilik adına ne varsa en çok pay sahibi siz olursunuz. Bu şehirde yaşayan herkesin bazı vazifeleri var. Bu şehirde nefes alan bu şehre nefes vermeli. Siz bizim gören gözümüz, tutan elimizsiniz. Bu şehirde nerede bir yanlışlık nerede bir düzensizlik varsa önce siz görmelisiniz. Nerede bir eksiklik varsa gereğini yapmalıyız'' dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, kuruluşunun 188'inci yılını kutlayan Zabıta Müdürlüğü teşkilatına moral gecesi düzenledi.

''ÜSKÜDAR HALKI HİZMETLERİN EN GÜZELİNİ LAYIK''

Zabıta çalışanlarına, doğruluk, dürüstlükten asla vaz geçmemelerini hatırlatan Başkan Türkmen konuşmasına şöyle devam etti, ''Zabıta çok önemli, çünkü bu şehrin belediyecilik anlamında, esnafın yanında olacak sizlersiniz, yanlış yapanların karşısında olacak olan sizlersiniz, yetimin başını okşayacak olan sizlersiniz. Biz, doğruluk, dürüstlük ve çalışkanlıktan asla vaz geçemeyiz. Bizim yükümüzü sizler alıyorsunuz, sizlere teşekkür ediyorum Bu güzel şehrimize Allah nasip etmiş bu şehrin Zabıta biriminde görev yapıyorsunuz. Elimizden geleni değil, elimizden gelenin fazlasını yapacağız. Hep birlikte daha uzun yılları sizlerle birlikte omuz omuza, el ele yürüyeceğiz. Zabıta Teşkilatımızın kuruluşunun 188'inci yılını kutluyorum. Daha nice yıllar diliyorum. Siz bizim aynamızsınız, size çok görev düşüyor. Üsküdar halkı hizmetlerin en güzeline layık, biz de en güzelini yapacağız.'' dedi.

KAYMAKAM MUSTAFA GÜLER; ADİL OLMALIYIZ

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ise, ''İnşallah, kazasız belasız, güzel Üsküdar'a en güzel hizmeti götürürüz. Bizim yapacağımız davranışlarımız devlete, kamuya mal oluyor. Vatandaşa karşı mutlaka adil olmamız lazım. Bizim anlayışımız, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın'. Bizler canla başla çalışmalıyız'' diyerek zabıta haftasını kutladı.


Üsküdar 34

Haberi Değerlendir :