Üsküdar Postası Gazetesi - Üsküdar yerel haberlerini ve güncel olayları gazetemizden takip edebilirsiniz...

Dünya temizlik günü 2012 Üsküdar

Gönüllü grupların illegal atıkları temizlemek ve toplumun farkındalığını artırmak için başlattıkları...

Başkan Muhtarlara Yemek

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Kaymakam İzzettin Küçük ile birlikte Üsküdar'ın 33 mahallesin...

Üsküdar'dan Van'a yardım yağıyor

Üsküdar Belediyesi, Van'da meydana gelen ve 7,2 şiddetindeki depremden etkilenen vatandaşlarımıza yö...

Otomobil Kundaklandı

Üsküdar'da Sokak İçinde Park Halindeki Bir Otomobil Ateşe Verilerek kundaklandı. ...

İstanbul Anadolu Yakası'nda 10 ilçede el...

Anadolu Yakası'nda 10 ilçenin bazı bölgelerine 1 Haziran'da elektrik verilemeyecek....

Üsküdar'da aile kavgası; 4 yaralı var

Üsküdar'da aile arasında çıkan kavgada 1 kişi bıçakla, 2 kişi de darp edilerek yaralandı. Kavga sıra...

Mustafa Kara'dan ''Engelsiz bir Üsküdar'...

Engelsizlerin Üsküdar'ında 23 Nisan bir başka yaşanıyor......

Üsküdar Geleneksel Bayramlaşma Merasimi

Üsküdar Belediyesi'nin her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği bayramlaşma merasimi bu yıl bayram...

Üsküdarda Bahar Temizliği

Üsküdar Belediyesi, Üsküdar Evimiz El Ele Daha Temiz sloganıyla Bahar Temizliği çalışmaları başlatıy...

Üsküdar'da yarın bazı mahallelere elektr...

19 Ekim Pazartesi günü (yarın) Üsküdar'da bazı mahallelere elektrik verilemeyecek....
 

Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'un ismi Üsküdar'da yaşatılacak

Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'un ismi Üsküdar'da yaşatılacak
Haluk Dursun Kütüphanesi'nin açılışı 16 Aralık 2021 Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla Üsküdar Belediyesi Hizmet Binası'nın giriş katında hizmete açıldı.
E-BÜLTEN KAYIT
Ad, Soyad :
E-Posta :
18 Aralık 2021, 12:53
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Elim bir trafik kazasında hayata gözlerini yuman Türkiye'nin kültür bakan yardımcılarından Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'un adı Üsküdar Belediyesi tarafından açılışı yeni yapılacak olan kütüphaneye verildi. Haluk Dursun Kütüphanesi'nin açılışı 16 Aralık 2021 Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla Üsküdar Belediyesi Hizmet Binası'nın giriş katında hizmete açıldı.

Açılış törenine Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, merhum Haluk Dursun'un eşi Gülşen Dursun, kızı Nilay Dursun, iş adamı Mehmet Kalyoncu ve akademisyenlerin yanı sıra Dursun'un sevenleri ve talebeleri katılım sağladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy

Açılışta töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ''Öğrenmeye, öğretmeye, ülkesine ve milletine hizmet üretmeye adanmış bir ömrün adı, bugün burada bir kez daha kendisine yakışan bir eserle bütünleşiyor. Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun gençlerin önünü açmaya, onların özgüvenli, donanımlı, sorumluluk alan ve fark oluşturan bireyler olmasını sağlamaya çok önem veriyordu. Yine bu yüzden kütüphaneleri hayatınızın her anında karşınıza çıkabilecek şekilde yaygınlaştırıyoruz. Üsküdar Belediyesi bu noktada diğer belediyelerin yanında hemen her kuruma örnek olabilecek işlere imza atmıştır ve atmaya devam etmektedir. Nevmekânlar, imza niteliğindeki bu özgün çalışmalar içinde gerçekten göz doldurmaktadır. Bugün de bu silsileye bir yenisini eklemekteyiz." ifadelerini kullandı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, ''Haluk hocamızın idealinde her şeye hep güzel tarafından bakmak vardı. Biz Türkiye'nin hikayesi hep anlatılsın istiyoruz. Bunun tek yolu var, yeni Haluk Dursun'lar yetiştirmek. İşte bu kütüphaneleri 7 gün 24 saat açık tutmak, o idealleri yakalamaktır. O da işte bu güzel Türkiye mektebinden mezun oldu. Bizler Üsküdar Belediyesi olarak merhum hocamızın anısını yaşatmak, ismini yaşatmak, ideallerini hep canlı tutmak için bu güzel kütüphaneyi milletimize, özelde gençlerimize armağan ediyoruz.'' şeklinde konuştu.

Doğum günü olan 16 Aralık tarihinde faaliyetlerine başladı

Doğum günü olan 16 Aralık tarihinde faaliyetlerine başladı

40 bin baskılı, 25 bin dijital kitabın yer aldığı Haluk Dursun Kütüphanesi, aynı anda 200 gencin ders çalışmasına imkân sağlıyor. Gençlerin 7 gün 24 saat ders çalışabilecekleri, sınavlara hazırlanabilecekleri sağlıklı bir çalışma ortamı sağlayan kütüphane, aynı zamanda sosyalleşme olanağı da sunuyor. Gençlere çay, simit, çorba, kek gibi ikramların da yapılacağı kütüphane, Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun'un doğum günü olan 16 Aralık tarihinde faaliyetlerine başladı.

Haberi Paylaş :