Üsküdar Belediyesi, ilçedeki kentsel dönüşüme belediye binasını yıkarak başlayacak.... | Üsküdar'da yapımı devam eden Cumhuriyet döneminde yapılan en büyük camii olan Çamlıca Camii inşaatı havadan görüntülendi... | Tüm Üsküdar'ların Kurban Bayramını kutlar mutlu ve sağlıklı bir bayram geçirmenizi dileriz.... | İstanbul İl Emniyet Müdürü Selami Altınok, Üsküdar Belediyesi'ne nezaket ziyaretinde bulundu.... | Üsküdar Belediyesi'nin düzenlediği 6.Mor Salkım Şenliği 13 Mayıs Cuma günü Yavuztürk Parkı'nda düzenlenecek.... | Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Uluslararası Kâtibim Kültür ve Sanat Şenliği 25 Eylül'de Başlıyor...... | Çamlıca Camii'nde aralıksız devam eden çalışmalar neticesinde projede yüzde 65'lik noktaya gelindi. Cami için taş kaplam... | Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Marmaray hizmete girdiğinde Üsküdar'ın ekonomisinin, sosyal ve kültürel hayatının... | Üsküdar Belediyesi, Bağlarbaşı Spor Salonu'nu spor kompleksi haline getiriyor.... | 10 milyon liralık bağış iddialarıyla ilgili açıklama yapan Emlak Konut, hem iddiaları doğruladı hem de bağış yaptığı kur... |
|
|
'Dumansız Hava Sahası' Denetimleri Sürüyor...
Kapalı alanlarda sigara içme yasağının başladığı 19 Temmuz'dan bu yana Üsküdar Belediyesi Zabıta ekipleri ile Emniyet teşkilatı personeli Üsküdar'da durmaksızın kontrollerini sürdürüyor.
Tarih : 07 Ağustos 2009, 15:47
|
Kategori : Üsküdar
|
|
Tütün ürünlerinin tüketilmesinin önüne geçmek ve aktif kullanıcıların yanı sıra kapalı alanlardaki pasif kullanıcıların da olumsuz etkilenmesini engellemek için çıkarılan kanun gereği 19 Temmuz'dan bu yana işyerleri müşterilerinin sigara içmesine izin vermiyor. Yasak kapsamında denetimlerini programlı bir şekilde sürdüren Üsküdar Belediyesi Zabıta ekipleri ile emniyet teşkilatı personeli, hem vatandaşlara sigaranın zararları ile ilgili broşürler dağıtıyor, hem de yasağa uymayan işyerlerine ceza kesmeye devam ediyorlar. Üsküdar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, sağlıklı bireylerin yetişebilmesi için vatandaşlarımızın kapalı alanlarda uygulanan sigara içme yasağına duyarlı olmaları ve konu ile ilgili şikâyetlerini (216) 531 32 00 numaralı telefondan Zabıta Müdürlüğü'ne iletmeleri istendi.
|